Nowość w KSW! Gwiazdy są zachwycone (WIDEO)

Sporty walki

Poranne ważenie to nowość w federacji KSW. Zawodnicy mogą przejść przejść ten proces kilka godzin wcześniej niż zawsze, co oceniają bardzo pozytywnie. - Dla mnie to jakieś trzydzieści godzin na regenerację - mówi mistrz kategorii lekkiej Mateusz Gamrot (11-0, 4 KO, 2 SUB).

Wczesne ważenie w KSW odbyło się po raz pierwszy. Zawodnicy mieli szansę wypełnić limity wagowe w przedziale czasowym od godziny 10:00 do 12:00. W przypadku niepowodzenia istniała jeszcze szansa na ewentualne poprawienie wyników przy kolejnym podejściu - podczas oficjalnej ceremonii ważenia, otwartej dla kibiców, o godzinie 18:00. Założeniem wczesnego ważenia jest dbanie o zdrowie zawodników, którzy zgodnie z nowymi zasadami otrzymali kilka dodatkowych godzin na regenerację i nawodnienie organizmu.

Zawodnicy KSW są bardzo zadowoleni z nowej metody ważenia:

Tomasz Narkun (mistrz kategorii półciężkiej): To dobry pomysł i dobre posunięcie federacji. Trzeba brać przykład z najlepszych, bo UFC przecież też tak robi.

Katarzyna Lubońska (kategoria musza): Jest mi to obojętne, bo nie muszę zbijać za dużo wagi. Jeżeli ktoś zbija bardzo dużo, to jest to bardzo dobre!

Mateusz Gamrot (mistrz kategorii lekkiej): Ja na przykład robię 9 kilogramów i dla mnie to jest rewelacja! Mam trzydzieści lub więcej godzin na regenerację. Oby więcej takich pomysłów!

Michał Materla (były mistrz kategorii średniej): To zdecydowanie ukłon w stronę osób, które robią dużo wagi. Mamy więcej czasu na regenerację. Zasady są świetne, bo przecież to my jesteśmy głównymi aktorami.

Całość w załączonym materiale wideo.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze