Bundesliga: Niespodziewany remis Bayernu Monachium. Dwa gole byłego napastnika Lechii Gdańsk

Robert Lewandowski nie zdołał wpisać się na listę strzelców w swoim jubileuszowym, 200. meczu w Bundeslidze. Drużyna polskiego napastnika niespodziewanie zremisowała u siebie z 1.FC Koeln 1:1. W sobotę w jednej z głównych ról wystąpił natomiast były piłkarz Lechii Gdańsk Antonio Colak.

Lewandowski nie ma ostatnio szczęścia pod bramką rywali. W sobotę rozegrał pełne 90 minut i próbował kilka razy zaskoczyć bramkarza 1.FC Koeln, jednak nic z tego nie wyszło.  Dla kapitana reprezentacji Polski był to czwarty mecz z rzędu bez zdobytej bramki.

Prowadzenie dla gospodarzy w 40. minucie uzyskał strzałem głową Joshua Kimmich. Wyrównał Anthony Modeste. 28-letni Francuz piątym golem w sezonie dogonił Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców. Po pięć razy bramkarza rywali pokonali też Bośniak Vedad Ibisevic z Herhty Berlin i Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Drotmund.

W końcówce szanse na zmianę wyniku miały obie drużyny. Najpierw hiszpański obrońca Bawarczyków Juan Bernat trafił w słupek, później to samo uczynił uderzając głową Chilijczyk Arturo Vidal, w odpowiedzi Simon Zoller w sytuacji sam na sam ze Manuelem Neuerem kopnął obok słupka.

W sobotę poza "Lewym" w akcji oglądaliśmy tylko jednego Polaka. W 70. minucie meczu z FC Ingolstadt 04 na placu gry pojawił się Eugen Polanski z TSG 199 Hoffenheim. Całe 90 minut na ławce rezerwowych spędzili Paweł Olkowski (1.FC Koeln) i Rafał Gikiewicz (SC Freiburg).

Chociaż polscy piłkarze nie błyszczeli, to nie znaczy, że brakowało polskich akcentów. W meczu SC Darmstadt 98 – Werder Brema dwa gole dla gospodarzy strzelił Antonio Colak, który w przeszłości występował w Lechii Gdańsk. Dla Chorwata były to premierowe trafienia w Bundeslidze.