ESL MP: Team Kinguin wygrywa ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO

E-sport
ESL MP: Team Kinguin wygrywa ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO

Za nami emocjonujące rozgrywki ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. Najlepszą formacją okazała się popularny Team Kinguin, który pokonał po wyrównanym boju zespół ATB Gaming 2:0 (de_train 22:18, de_cache 19:16. Tym samym podopieczni Loorda zgarnęli 15 000 złotych.

Pojedynek finałowy rozpoczął się na lokacji de_train. Co ciekawe, ATB Gaming o wiele lepiej spisywało się już od samego początku meczu, co z pewnością mogło zaskoczyć rywali. W pewnym momencie na tablicy świetlnej widniał rezultat 7:1 i pachniało sensacją. Wkrótce jednak do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Kinguin, którzy odrobili straty i po piętnastu rundach przegrywali już tylko jednym punktem. Po zmianie stron Furlan i spółka nadal utrzymywali inicjatywę, czego efektem była wygrana runda pistoletowa. Chwilę później bój stał się niezwykle wyrównany. Obie ekipy wymieniały ciosy i do samego końca nie było wiadomo czyim zwycięstwem zakończą się słynne pociągi. Remis 15:15 zwiastował dogrywkę. Tę lepiej rozegrali jednak Pingwiny i mieliśmy 22:18.

Drugą mapą była de_cache. Tutaj faworyzowane Kinguin rozpoczęło po stronie atakującej. W roli tej MICHU i jego kompani czuli się znakomicie. Przeprowadzane przez nich ataki były bardzo dobrze dopracowane, co przynosiło korzyści w postaci punktów. Jedynie od czasu do czasu pojedyncze rundy wygrywali reprezentacji ATB. Po pierwszej części widowiska mieliśmy 10:5. Wkrótce zrobiło się znów ciekawie, gdyż grę zaczęło prowadzić ATB Gaming. W pewnym momencie drużyna ta doprowadziła nawet do wyrównania i znów wymagana była dogrywka. Lepszą okazała się i tym razem ekipa Grzegorza 'SZPERODziamałka. Rezultat 19:16 oznaczał 2:0 w punktacji generalnej i koniec batalii o złoto.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze