Małecki dał zwycięstwo krakowskiej Wiśle w Płocku

Wisła Kraków wraca na właściwe tory. Podopieczni Dariusza Wdowczyka po niezwykle emocjonującym meczu pokonali Wisłę Płock 3:2. Bramkę dającą trzy punkty w doliczonym czasie gry zdobył Patryk Małecki.

Ostatnie mecze Wisły Kraków zwiastowały wyraźną zwyżkę formy ekipy Dariusza Wdowczyka. Wygrana w ostatnich sekundach z Piastem Gliwice i remis po dobrej grze z Legią Warszawa sprawiły, że jechała do Płocka z rozbudzonymi ambicjami.

Od początku, to krakowianie byli dominującą stroną. Już w 12. minucie goście objęli prowadzenie. Zdenek Ondrasek odnalazł dobrze ustawionego Mateusza Zacharę, a ten strzałem z woleja pokonał Seweryn Kiełpina. Na tym podopieczni Dariusza Wdowczyka nie poprzestali. Jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli prowadzenie za sprawą precyzyjnego uderzenia Richarda Guzmicsa.

Płocczanie już chwilę po przerwie zaznaczyli, że to nie koniec emocji w tym meczu. Kamil Wlazło był faulowany w polu karnym przez Adama Mójtę, a jedenastkę na gola zamienił Dominik Furman. W 69. minucie gospodarze cieszyli się z wyrównania. Autorem upragnionej bramki był Giorgi Merbaszwili. Wydawało się, że krakowska Wisła będzie pluła sobie w brodę po niewykorzystanej szansie na zainkasowanie niezwykle cennych trzech punktów. Tymczasem w doliczonym czasie gry z odsieczą przybył Patryk Małecki, który podobnie jak w meczu z Piastem Gliwice uderzeniem z dystansu dał swojej drużynie zwycięstwo.

Krakowianie nie przegrali już trzech meczów z rzędu. Nie pozwoliło to jednak uciec ze strefy spadkowej i to właśnie podopieczni Dariusza Wdowczyka zamykają tabelę Ekstraklasy. Płocczanie uplasowali się na szóstej pozycji.

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Mateusz Zachara (12), 0:2 Richard Guzmics (34-głową), 1:2 Dominik Furman (48-karny), 2:2 Giorgi Merebaszwili (69), 2:3 Patryk Małecki (90).

Żółte kartki - Wisła Płock: Arkadiusz Reca. Wisła Kraków: Boban Jovic, Adam Mójta, Richard Guzmics.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński, Kamil Sylwestrzak - Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (76. Dimityr Ilijew), Siergiej Kriwiec, Piotr Wlazło (74. Arkadiusz Reca), Giorgi Merebaszwili - Jose Kante (84. Emil Drozdowicz).

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Boban Jovic (57. Tomasz Cywka), Richard Guzmics, Maciej Sadlok, Adam Mójta (52. Rafał Pietrzak) - Krzysztof Mączyński, Denis Popovic, Rafał Boguski, Zdenek Ondrasek - Patryk Małecki, Mateusz Zachara (87. Arkadiusz Głowacki).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 7 558.