Bartosz Kurek wydał oświadczenie! Polak rozwiązał kontrakt z japońskim klubem

Siatkówka
Bartosz Kurek wydał oświadczenie! Polak rozwiązał kontrakt z japońskim klubem
fot. PAP

Siatkarz reprezentacji Polski Bartosz Kurek wydał oświadczenie na temat stanu swojego zdrowia i sytuacji kontraktowej. Kurek poinformował w nim, że w nadchodzącym sezonie nie zagra w japońskim zespole JT Thunders ze względu na "osłabienie organizmu i wypalenie mentalne". Nie wiadomo, kiedy polski siatkarz wróci na parkiet...

Kurek wydał oświadczenie w niedzielę około 12:00, a informacja od siatkarza przekazana została redakcji "Przeglądu Sportowego" przez menadżera zawodnika - Jakuba Michalaka. Słowa, które siatkarz skierował do kibiców są niezwykle szczere, a Kurek nie bał się opowiedzieć o kłopotach zdrowotnych.
Po Igrzyskach rozczarowanie wynikiem było duże, ale cieszyłem się na nowe wyzwania w klubie, jednak reakcja mojego organizmu z jaką przyszło mi się zderzyć we wrześniu po powrocie do treningów, przerosła moje oczekiwania. Zmęczenie skumulowane przez wiele lat ciągłego grania zaowocowały ogólnym narastającym osłabieniem organizmu i wypaleniem mentalnym w efekcie czego straciłem coś co zawsze mną kierowało czyli pasję i chęć do grania. Doszedłem do takiego momentu w którym stwierdziłem, że zdrowie i wizja długoletniej kariery jest ważniejsza niż nawet największy kontrakt
Kurek jednocześnie wyraził wdzięczność wobec klubu JT Thunders i jego szkoleniowca Veselina Vukovicia, którzy ze zrozumieniem przyjęli decyzję siatkarza o rozwiązaniu kontraktu. - Uważam, że klub z Hiroszimy zasługuje na szacunek i zawodnika, który będzie wzmocnieniem w przeciągu całego sezonu, a wiem, że w tym momencie nie jestem tego w stanie obiecać i zagwarantować. Dlatego też w przyszłym sezonie nie będę reprezentował barw tego klubu. Bardzo mi przykro, że oferta gry w lidze japońskiej w tak znakomitym klubie przyszła w takim momencie mojej kariery - napisał atakujący reprezentacji Polski.
W chwili obecnej chciałbym skorzystać z czasu wolnego na odpoczynek i odbudowanie się tak żeby kiedy wrócę na parkiet prezentować się jeszcze lepiej niż przed przerwą. Dzięki zrozumieniu JT Thunders oraz mojemu najbliższemu otoczeniu, na którego wsparcie mogłem zawsze w tych dniach liczyć, chcę odbudować formę jak najszybciej i wrócić na parkiet.
Pełna treść oświadczenia prasowego znajduje się na stronie internetowej "Przeglądu Sportowego".

psl, Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze