Kraśnicki nadal prezesem ZPRP

Piłka ręczna
Kraśnicki nadal prezesem ZPRP
fot. ZPRP

Andrzej Kraśnicki po raz czwarty został wybrany na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Funkcję tę pełni od 15 stycznia 2006 roku.

Kraśnicki był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa w tajnym głosowaniu, które odbyło się w niedzielę podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego ZPRP w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

 

Za kandydaturą Kraśnickiego, który jednocześnie pełni funkcję prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, opowiedziało się 76 delegatów, nikt nie był przeciwny.

 

Kraśnicki urodził się 31 stycznia 1949 roku w Nidzicy. Ma żonę Annę oraz dwie córki Magdalenę i Karolinę, które ukończyły studia magisterskie o profilu ekonomicznym. Uprawiał lekkoatletykę oraz piłkę ręczną. Był graczem AZS Poznań, a w latach 1965-1967 członkiem kadry narodowej juniorów i młodzieżowców. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu (1971) i kilku szkół zarządzania biznesem.

 

Instruktor narciarstwa, ratownik wodny, trener piłki ręcznej. Był członkiem reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowej w piłce ręcznej w latach 1965-1967. 1 stycznia 2003 roku objął urząd prezesa Polskiej Konfederacji Sportu, który pełnił przez trzy lata.

 

W 2010, po tragicznej śmierci Piotra Nurowskiego, objął funkcję prezesa PKOl. W 2005, za wybitne zasługi dla rozwoju sportu, prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2015 prezydent Bronisław Komorowski, za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiego ruchu olimpijskiego, nadał mu Krzyż Komandorski tego orderu.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie