Serie A: Pierwsza porażka Napoli. Juventus Turyn powiększył przewagę

Napoli, z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie, doznało pierwszej w tym sezonie porażki w Serie A. W Bergamo w meczu 7. kolejki uległo Atalancie 0:1. Wygrali natomiast broniący tytułu piłkarze Juventusu Turyn. Na wyjeździe pokonali Empoli 3:0.

Polscy piłkarze rozegrali cały mecz, a Milik w 77. minucie został ukarany żółtą kartką. Jedyna bramka padła już w dziewiątej minucie. Na listę strzelców wpisał się Andrea Petagna.

Napoli utrzymało drugie miejsce w tabeli, ale do Juventusu traci już cztery punkty. Dwa gole dla "Starej Damy" zdobył Gonzalo Higuain, a jednego Paulo Dybala. Wszystkie padły między 65. a 70. minutą.

O 20.45 AS Roma Wojciecha Szczęsnego podejmie Inter Mediolan.

AC Milan - US Sassuolo 4:3 (1:1)

Bramki: Giacomo Bonaventura 9, Carlos Bacca 69 (k), Manuel Locatelli 73, Gabriel Paletta 77 - Matteo Politano 10, Francesco Acerbi 54, Lorenzo Pellegrini 56

Torino FC - ACF Fiorentina 2:1 (1:0)

Bramki: Iago Falque 15, Marco Benassi 60 - Khouma Babacar 84