Świetny występ Czyża. Wygrana Caserty

Aleksander Czyż poprowadził Pasta Reggia Caserta do zwycięstwa u siebie nad Grissin Bon Reggio Emilia 78:75 w 1. kolejce włoskiej ligi koszykarzy. Polak był najlepszym graczem na parkiecie - w 31 minut uzyskał 26 punktów, osiem zbiórek, asystę i dwa przechwyty.

Reprezentant Polski nie znalazł się w pierwszej piątce zespołu, ale grał najdłużej z wszystkich uczestników meczu. Trafił 12 z 15 rzutów za dwa punkty, obydwa wolne, spudłował jedyną próbę za trzy. Zebrał sześć piłek w ataku i dwie w obronie.

W ostatniej minucie tego zaciętego spotkanie, przy remisie 75:75, po jego przechwycie piłkę otrzymał Marco Giuri i rzutem z dystansu dał gospodarzom prowadzenie. Rywale już nie zdołali odpowiedzieć trafieniem.

Najwięcej punktów dla pokonanych uzyskał Sandro Gentile - 15, drugim strzelcem w ekipie Caserty był amerykański środkowy Mitchell Watt - 13 pkt i dziewięć zbiórek.

Był to jeden z najlepszych występów 26-letniego Czyża w lidze włoskiej, który występował wcześniej w Virtusie Rzym (2013), a w minionym sezonie w Giorgio Tesi Pistoia. W jednym ze spotkań zdobył dla tego drugiego zespołu 33 punkty.