Wzruszające pożegnanie legendarnej siatkarki (WIDEO)

Siatkówka
Wzruszające pożegnanie legendarnej siatkarki (WIDEO)
fot. Youtube.com

Powszechnie uznawana za najwyższą siatkarkę świata Jekaterina Gamowa oficjalnie zakończyła sportową karierę. Wzruszające pożegnanie legendy reprezentacji Rosji miało miejsce podczas pokazowego spotkania Dynama Kazań z Dynamem Moskwa. Były łzy, były także emocjonalne słowa rosyjskiej siatkarki...

Mierząca 202 cm Gamowa ostatnie sześć lat swojej kariery spędziła właśnie w klubie z Kazania, z którym w 2014 roku sięgnęła po upragnione złoto w Lidze Mistrzów. W reprezentacji Rosjanka zdobyła prawie wszystko... oprócz złota olimpijskiego. Dwa złote medale ME i takie same krążki na MŚ mówią jednak dużo o tym, że kariera Gamowej w kadrze to po prostu ciąg nieustających sukcesów.

Po zakończeniu sezonu 2015/2016, 35-latka zdecydowała jednak, by powiedzieć "stop". Dynamo Kazań od razu wzięło się więc za przygotowania do organizacji meczu pożegnalnego, który rozegrany został u progu nowego sezonu Superligi. Zespół z Kazania, już bez Gamowej, ograł w nim Dynamo Moskwa 2:1, ale ważniejsze od wyniku były słowa, które "najwyższa siatkarka świata" skierowała do kibiców i wszystkich zgromadzonych w hali w Kazaniu.

- Czułam się świetnie widząc moją koszulkę pnącą się aż na szczyt hali. Nie mam słów, by to opisać. Kibice, dziękuję Wam bardzo, to było piękne grać przed taką publicznością - mówiła zapłakana Gamowa, a wraz z nią płakały koleżanki z Dynama Kazań i fani zgromadzeni na trybunach.

Była już siatkarka zdradziła także, że... jest w trakcie pisania książki autobiograficznej. - Nie znam jeszcze daty wydania książki, ale takowa powstanie, także dzięki pomocy grupy ludzi. Co mogę powiedzieć o mojej karierze? Wszystko było perfekcyjne. Dziękuję Bogu, że dał mi okazję, by grać na takim poziomie. Jestem szczęśliwa, że ta kariera zakończyła się tu w Kazaniu... - stwierdziła Rosjanka na sam koniec.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze