FIFA powiększy mistrzostwa świata?

Piłka nożna
FIFA powiększy mistrzostwa świata?
fot. PAP/EPA
FIFA

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Gianni Infantino poinformował, że FIFA zastanawia się nad zwiększeniem liczby uczestników mistrzostw świata do 48 drużyn, z których 16 odpadłoby w dodatkowej rundzie wstępnej.

To propozycja idąca jeszcze dalej niż ta z kampanii Infantino przed wyborami. Wówczas Szwajcar zapowiedział, że będzie chciał powiększyć liczbę zespołów do 40.

 

Zgodnie z sugestią, którą Infantino przedstawił w poniedziałek w Kolumbii, 16 zespołów pożegnałoby się z mundialem już po jednym spotkaniu we wstępnej rundzie pucharowej. Pozostała część turnieju przebiegłaby w obecnym formacie z 32 reprezentacjami.

 

"Będziemy dyskutować na ten temat. Szukamy najlepszego rozwiązania. Mamy wiele pomysłów i później będziemy się zastanawiać nad tym, który jest najlepszy. Ostateczne decyzje zapadną w styczniu 2017 roku" - powiedział szef FIFA, cytowany w kolumbijskich mediach.

 

Infantino pełni urząd od 26 lutego, kiedy wygrał wybory i zastąpił zdyskwalifikowanego na cztery lata za nieprawidłowości finansowe rodaka Josepha Blattera.

mjr, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze