Klasycznie: Chińczyk z Pucharem Świata w ping-pongu

Zaledwie 19-letni Chińczyk Fan Zhendong zdobył Puchar Świata w tenisie stołowym. W poniedziałkowym finale w Saarbruecken pokonał rodaka, drużynowego mistrza olimpijskiego z Rio Xu Xina 4:1 (11:5, 11:6, 11:8, 7:11, 12:10).

Trzecie miejsce w niemieckim turnieju zajął zawodnik Dekorglassu Działdowo Wong Chun Ting. W decydującym spotkaniu wygrał ze Szwedem Kristianem Karlssonem 4:1 (8:11, 12:10, 11:6, 11:9, 11:7).

Triumfator zarobił 45 tysięcy dolarów, zaś pokonany w finale 25 tys. Trzecią pozycję wyceniono na 15 tys., a czwartą - na 10 tys. Zawodnicy z lokat 5-8 otrzymali po 6 tys. USD.

W półfinałach Fan zwyciężył Karlssona 4:1 (11:4, 11:8, 7:11, 11:9, 11:7), natomiast Xu Xin pokonał Wonga 4:1 (11:9, 13:15, 11:7, 11:3, 11:6).

Inni azjatyccy pingpongiści występujący na co dzień w polskiej lidze - Jeoung Youngsik z Korei Południowej i Singapurczyk Gao Ning (obaj Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - odpadli, odpowiednio, w ćwierćfinale i 1/8 finału. Obaj przegrywali z Fan Zhendongiem.

Jedynym Polakiem, który triumfował w imprezie rangi Pucharu Świata był Andrzej Grubba w 1988 roku. W Saarbruecken biało-czerwoni nie grali.