Orlen Liga: Cvetanovic wróciła do Muszynianki

Siatkówka
Orlen Liga: Cvetanovic wróciła do Muszynianki
fot. PAP

Marina Cvetanovic została siatkarką ekstraklasowego zespołu Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna. Słowenka grała już w drużynie "Mineralnych" w sezonie 2013/14.

Jak przyznał trener Muszynianki Bogdan Serwiński, ściągnięcie słoweńskiej przyjmującej wiąże się z długotrwałą kontuzją Anny Grejman. Jest ona po zabiegu artroskopii kolana. Rehabilitacja potrwa co najmniej do grudnia.

 

"Koniecznością stało się poszukiwanie nowej zawodniczki. Na szczęście zachowaliśmy dobre kontakty z Mariną i pozwoliło to nam zakontraktować ją na zbliżający się sezon” - powiedział opiekun "Mineralnych".

 

Podkreślił, że nie ma ona braków treningowych, gdyż grała w reprezentacji Słowenii w eliminacjach mistrzostw Europy.

 

Cvetanovic, gdy poprzednio występowała w ekipie z Małopolski, była atakującą. Jednak potem zaczęła się specjalizować w grze na przyjęciu. W poprzednim sezonie występowała w drużynie Nova KBM Beanik Maribor.

 

Już 1 czerwca w Muszynie ogłoszono pozostałe zmiany personalne. Z klubem pożegnało się aż 10 siatkarek, a w składzie zostały tylko trzy zawodniczki z poprzedniego sezonu - Grejman, Maja Savic, Justyna Sosnowska. Oprócz Cvetanovic dołączyły: Serbka Natasa Cikiriz (w poprzednim sezonie grała w zespole Vizura Belgrad), Małgorzata Lis (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Koleta Łyszkiewicz (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Dorota Medyńska (Budowlani Łódź), Agnieszka Rabka (Trabzon Idmanocagi), Magdalena Szabo (powrót z urlopu macierzyńskiego), Aleksandra Wójcik (Legionovia Legionowo), Magdalena Wawrzyniak (Igor Gorgonzola Novara) i Dorota Wilk (PTPS Piła).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze