WTA w Pekinie: Agnieszka Radwańska w 1/8 finału!

Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału tenisowego turnieju WTA rangi Premier na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 6,29 mln dolarów). Rozstawiona z numerem trzecim Polka pokonała w drugiej rundzie Rosjankę Jekaterinę Makarową 6:3, 6:4.

W pierwszym secie Radwańska prowadziła już 5:0 (w pewnym momencie Rosjanka miała jedenaście niewymuszonych błędów, przy zaledwie jednym Polki). Wówczas jednak Makarowa zaczęła częściej trafiać w kort i wygrała trzy kolejne gemy.

Przy stanie 5:3 i serwisie Radwańskiej tenisistki grały na przewagi, ale ostatecznie górą była Polka.

Już na początku drugiej partii krakowianka "przełamała" rywalkę, ale po chwili sama przegrała gema przy swoim serwisie (na 1:1). Następnie Rosjanka wyszła na prowadzenie 2:1, jednak kolejne trzy gemy wygrała Polka. Przy stanie 5:4 i 40-15 krakowianka podbiegła do siatki i wykorzystała pierwszą z piłek meczowych.

Pojedynek trwał godzinę i 34 minuty. Radwańska dobrze tego dnia serwowała, m.in. popisała się czterema asami (rywalka tylko jednym).

Po tym meczu bezpośredni bilans obu zawodniczek wynosi 6-2 na korzyść Polki. Zaledwie kilka dni wcześniej, 27 września, Radwańska pokonała Makarową 6:4, 6:1 w chińskim Wuhan.

W pierwszej rundzie w Pekinie Radwańska wygrała z Chinką Qiang Wang 6:2, 6:2. W trzeciej może trafić na Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, z którą rywalizowała niedawno w Tokio i w Wuhan. Najpierw jednak Wozniacki zmierzy się z Włoszką Robertą Vinci.