French Open: Sąd Najwyższy dał zielone światło na rozbudowę obiektu

Tenis
French Open: Sąd Najwyższy dał zielone światło na rozbudowę obiektu
fot. PAP/EPA

Francuski Sąd Najwyższy uznał, że nie ma żadnych przeszkód prawnych do rozbudowy i renowacji areału kortów im. Rolanda Garrosa, na których corocznie odbywa się wielkoszlemowy turniej tenisowy French Open. Odrzucił tym samym marcowy wyrok sądu niższej instancji.

Zielone światło na prace modernizacyjne oznacza m.in. zadaszenie centralnego kortu im. Philippe'a Chartiera oraz powiększenie areału z 21 do 34 akrów. Ukończenie prac zaplanowano na 2020 r.

French Open to obecnie jedyne miejsce rozgrywania turniejów Wielkiego Szlema bez zadaszonego kortu centralnego. W tym roku przeprowadzenie rywalizacji zgodnie z planem w znacznym stopniu torpedowała deszczowa pogoda.

Władze Paryża zgodę na remont obiektów wydały w 2011 r. Prace rozpoczęły się po dwóch latach, ale zostały wstrzymane z powodu

protestu ekologów i okolicznych mieszkańców, a następnie marcowej decyzji sądu niższej instancji.

Protestujący argumentowali w pozwie do Sądu Administracyjnego, że powiększenie areału i rozbudowa obiektów - w tym planowany nowy kort z miejscami dla 5000 kibiców - może mieć fatalny wpływ na środowisko naturalne, w tym znajdujący się nieopodal ogród botaniczny Serres d'Auteuil, założony w XIX wieku.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie