Amerykanie: Conte odchodzi z Chelsea! Znamy jego następcę

Piłka nożna
Amerykanie: Conte odchodzi z Chelsea! Znamy jego następcę
fot. PAP/EPA

Sensacja! Roman Abramowicz stracił cierpliwość do miernych wyników Antonio Conte i zatrudnił w jego miejsce Boba Bradleya, byłego selekcjonera reprezentacji USA... Tak przynajmniej wynika ze słów prezenterki kalifornijskiego ABC7, która rzeczywiście przedstawiła Amerykanina jako nowego szkoleniowca "The Blues". Epic fail - skwitowaliby w Stanach.

Mimo prężnego rozwoju MLS, piłka nożna to w USA nadal sport niszowy. Prezenterka z Los Angeles przedstawiła nowego szkoleniowca Swansea City jako trenera Chelsea FC. Łukasz Fabiański pewnie nie mógł ukryć zdziwienia.

 

 
Chelsea? Swansea? Wszystko jedno, brzmi podobnie. Przecież Amerykanie co rusz przejmują jakieś kluby Premier League... Nie, no w sumie nie przejmują - Bradley to pierwszy trener z Ameryki Północnej w historii PL.

58-latek objął Swansea w poniedziełek, zastępując na stanowisku Francesco Guidolina. Włoch przegrał pięć z siedmiu meczów Premier League, więc jego zwolnienie po sobotniej porażce z Liverpoolem (1:2) było naturalną koleją rzeczy. Swansea zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli, Chelsea - siódme. Wybaczmy więc pani prezenterce, pewnie to ją zmyliło.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze