Obok łódzkiej Atlas Areny rusza budowa hali do gier zespołowych

Inne
Obok łódzkiej Atlas Areny rusza budowa hali do gier zespołowych
fot. Cyfrasport

W pobliżu hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena w Łodzi, w ciągu 14 miesięcy powstanie mniejszy obiekt przeznaczony do gier zespołowych. Umowę z wykonawcą inwestycji za blisko 38 mln zł podpisała w środę prezydent miasta Hanna Zdanowska.

"Rozpoczynamy kolejny etap inwestycji w Centrum Sportu przy al. Unii. Po Atlas Arenie, pierwszej części stadionu i boisku hybrydowym przyszedł czas na dobudowanie bardzo istotnej części, jaką będzie mała hala. Potrzebujemy takiego obiektu dla naszych drużyn ligowych i do organizacji imprez gromadzących na trybunach nieco mniejszą widownię" – powiedziała prezydent Łodzi.

 

Nowa hala ma spełniać funkcje sportowe i rekreacyjne. Będzie mogła pomieścić 3062 widzów - 2174 na trybunach stałych i 888 na rozsuwanych. Przede wszystkim będzie przeznaczona do gier zespołowych – siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej. Ma spełniać wszystkie wymagania związków sportowych odnośnie organizacji meczów w rozgrywkach ligowych. Przy międzynarodowych imprezach w Atlas Arenie obiekt będzie pełnił rolę zaplecza treningowego.

 

Wykonawcą inwestycji za 37 mln 908 tys. zł zostało konsorcjum spółek Mosty-Łódź i SKB Development. Zwycięzca ogłoszonego przez łódzki magistrat przetargu, na realizację projektu będzie miał 14 miesięcy, co oznacza, że obiekt ma być gotowy do końca przyszłego roku.

 

"To dość szybkie tempo, ale z pełną świadomością podpisujemy taką umowę. Startujemy w dobrym momencie, przed zimą. Fajnie będzie rozpocząć teraz prace żelbetonowe i mieć cały następny sezon budowlany na elementy, które potrzebują dobrej pogody" - przyznał prezes Mostów-Łódź Wojciech Pater.

 

Budowa hali przy al. Unii to kolejna inwestycja miejska w obiekty sportowe w Łodzi. Zgodnie z harmonogramem, w listopadzie do użytku ma zostać oddany stadion miejski na Widzewie, a we wstępnej fazie realizacji są m.in. arena dla sportów motorowych, dwa ośrodki szkoleniowe dla piłkarzy ŁKS i Widzewa oraz pływalnia Anilany.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze