PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo PGE Skry Bełchatów

W spotkaniu pierwszej kolejki PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów nie dali szans ostatniej drużynie ubiegłego sezonu – MKS Będzin i pewnie zwyciężyli w trzech setach. MVP meczu został kapitan PGE Skry Mariusz Wlazły.

Bełchatowianie podobnie jak w poprzednim sezonie, otworzyli rozgrywki ligowe w hali Energia meczem przeciwko MKS Będzin. Na inaugurację żółto-czarni wygrali wówczas 3:0. Podobny wynik padł w rewanżu rozegranym w Sosnowcu. Nie inaczej było i tym razem. Po dwóch pewnie wygranych setach, w trzecim o sukcesie podopiecznych trenera Philippe Blaina przesądziła rywalizacja na przewagi.

"Przyszło nam grać już na starcie z tak mocnym rywalem, a na dodatek przespaliśmy dwa pierwsze sety. Ja za to spełniłem jedno z marzeń i zagrałem przeciwko takim siatkarzom, jak Mariusz Wlazły czy Michał Winiarski. Dzięki nim zakochałem się w siatkówce" – podsumował ten mecz debiutujący w PlusLidze Łukasz Kozub.

Pierwszą kolejkę PlusLigi zakończy mecz BBTS Bielsko-Biała - Cuprum Lubin (19 października), który został przełożony z powodu udziału trenera lubinian i czterech zawodników w turniejach kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy 2017.

PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:18, 26:24).

PGE Skra: Karol Kłos, Srecko Lisinac, Artur Szalpuk, Nicolas Uriarte, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły - Robert Milczarek (libero) - Marcin Janusz.
MKS: Rafael Araujo, Artur Ratajczak, Krzysztof Rejno, Nathan Roberts, Jonah Seif, Marcin Waliński - Michał Potera (libero) - Łukasz Kozub, Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Mateusz Przybyła, Kyle Russell.

Wyniki pozostałych meczów 1. kolejki PlusLigi:

2016-09-30: Espadon Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 11:25, 22:25) [SKRÓT]
2016-10-01: Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 29:27, 15:7)
2016-10-01: ONICO AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)
2016-10-02: GKS Katowice - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:19, 14:25, 25:18, 25:19)
2016-10-03: Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:23) [SKRÓT]