Anglicy przypieczętowali awans na polskie Euro

Piłka nożna
Anglicy przypieczętowali awans na polskie Euro
fot. PAP

Reprezentacja Anglii do lat 21 skromnie rozprawiła się z rówieśnikami z Kazachstanu i awansowała na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które rozegraną zostane w Polsce. Jedyną bramkę spotkania zdobył rywal do gry Bartosza Kapustki z Leicester City - Demarai Gray.

Młodzi reprezentanci Anglii do awansu na polskie mistrzostwa Europy potrzebowali zaledwie jednego zwycięstwa. Sytuacja mogła się nieco skomplikować z odejściem dotychczasowego selekcjonera reprezentacji U21, Garetha Southgate'a - były zawodnik poproszony został o zastąpienie Sama Allardyce'a na stanowisku selekcjonera dorosłej reprezentacji po skandalu zaiscenizowanym przez brytyjskie gazety.

Wyjazd do Kazachstanu mógł być więc zgubny, jednak dowodzeni przez Aidy'ego Boothroyda Anglicy szczęśliwie wracają ze Wschodu Europy z kompletem punktów i awansem: jedyną bramkę spotkania na wagę zwycięstwa zdobył gracz Leicester City i rywal Bartosza Kapustki, Demarai Gray po asyście Nathana Redmonda.

Anglicy są czwartym zespołem, który zapewnił sobie awans na Euro U21. Dotychczas pewni gry w przyszłorocznych mistrzostwach Europy byli gospodarze - Polska oraz Portugalczycy i Duńczycy.

Kazachstan U21 - Anglia U21 0:1
Gray 6'

Kazachstan: Pavlov; Aslan, Rudoselskiy, Sartakov, Shaikhov; Saparov, Suley (Zhalmukan), Tuliyev; Fedin (Aimbetov), Vorogovskiy (Kalmuratov), Tunggyshbayev

Anglia: Woodman; Holgate, Chambers, Holding, Galloway; Ward-Prowse, Redmond, Loftus-Cheek (Watmore); Baker, Chalobah, Gray (Abraham)

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie