El. mistrzostw Europy U19: Pewne wyjazdowe zwycięstwo Polaków z Macedonią

Reprezentacja Polski pokonała w Szubinie Macedonię 4:0 (0:0) w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 19. Bramki dla biało-czerwonych strzelili Kamil Jóźwiak, Kamil Wojtkowski - dwie oraz Paweł Tomczyk.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w I rundzie eliminacji mistrzostw Europy. Wysoką formą strzelecką popisał się napastnik RB Leipzig Kamil Wojtkowski, który strzelił dwa gole. Wszystkie bramki dla "Biało-Czerwonych" padły w drugiej połowie, a wynik spotkania otworzył w 48. minucie Kamil Jóźwiak.

Macedonia – Polska 0:4 (0:0).

Bramki: 0:1 Kamil Jóźwiak (48), 0:2 Kamil Wojtkowski (65), 0:3 Kamil Wojtkowski (69), 0:4 Paweł Tomczyk (82).

Macedonia: Risto Jankov - Mihail Manevski, Nehar Sadiki, Esmin Lichina, Emil Abaz - Eljif Elmas (83. Milan Ristovski), Davor Zdravkovski, Alban Sulejmani, Vane Jovanov, Jani Atanasov - Shefit Shefiti (67. Darko Dodev).

Polska: Hubert Gostomski - Mateusz Spychała, Mateusz Hołownia, Adam Chrzanowski, Mateusz Żyro - Kamil Jóźwiak, Patryk Dziczek, Marcin Listkowski (77. Paweł Tomczyk), Konrad Handzlik (72. Sebastian Szymański), Kamil Wojtkowski - Florian Schikowski (81. Maciej Felsch).

Żółte kartki: Macedonia – Vane Jovanov; Polska – Mateusz Spychała.

Sędzia: Alain Bieri (Szwajcaria).

W drugim meczu grupy 11, w której grają Polacy, Irlandia Północna przegrała w Toruniu ze Słowacją 0:1 (0:1) po samobójczym golu Dylana Kinga w 37. minucie.