Legendarny polski kickboxer odznaczony przez prezydenta RP

Sporty walki
Legendarny polski kickboxer odznaczony przez prezydenta RP
fot. PAP

Dziesięciokrotny mistrz świata w kickboxingu, uznany za najlepszego zawodnika lat 90-tych ubiegłego wieku Marek Piotrowski otrzymał z rąk ministra sportu i turystyki Witolda Bańki Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

"Takie osoby jak wy, z pasją, są niezwykle potrzebne, łączy was wielka miłość do sportu. Sport to wielkie wyzwanie dla ludzi, którzy potrafią działać. Osoby kochające sport i poświęcające czas są niezwykle potrzebne. Wszystkich was łączy miłość do sportu ludzi sprawnych i niepełnosprawnych. Gratuluję wam zaangażowania. Odznaczenia to także mobilizacja do dalszego działania. Prosimy o więcej" - powiedział w czasie uroczystości szef resortu sportu.

 

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski minister Bańka wręczył dziennikarzowi radiowemu i telewizyjnemu Michałowi Olszańskiemu.

 

"Od ponad dwudziestu lat działam na rzecz promocji ruchu Olimpiad Specjalnych. Byłem we władzach tej organizacji, dziś jestem jej ambasadorem. Jako dziennikarz przybliżam od wielu lat sport ludzi z niepełnosprawnością intelektualną. Jestem usatysfakcjonowany, że w tych latach zmieniło się nastawienie społeczeństwa do tej grupy osób" - powiedział PAP Olszański, który prowadził wiele audycji, a wśród nich "Trzeci wymiar sportu", "Trzecia strona medalu" oraz "Sport w Trójce". Związany jest także z TVP gdzie prowadzi "Magazyn Expressu Reporterów" oraz współprowadzi "Pytanie na śniadanie".

 

Złoty Krzyż Zasługi minister Bańka wręczył m.in. Dariuszowi Serafinowi, który od piętnastu lat jest współorganizatorem narciarskiego Biegu Piastów, pomysłodawcą i organizatorem letniej edycji tej imprezy oraz kreatorem wizerunku Gór Izerskich.

 

Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowana została Dorota Dziadkowiec-Michoń, narciarka specjalizująca się w biegach długodystansowych, która karierę sportową zakończyła przed ośmiu laty,

 

"Jest sztuką, aby w dzisiejszych czasach oderwać dzieci i młodzież od komputerów i mediów społecznościowych. Udaje się to nam na Dolnym Śląsku, gdzie organizujemy dla nich wiele ciekawych zawodów dla najmłodszych, a wśród nich w Dziecięcą Akademię Biegową i mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach" - powiedziała Dziadkowiec-Michoń.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze