ME w warcabach: Polki tuż za podium

Inne
ME w warcabach: Polki tuż za podium
fot. PAP

Polki zajęły czwarte miejsce, a Polacy jedenaste w drużynowych mistrzostwach Europy w warcabach w Tallinnie. Złoty medal zdobyły Rosjanki, a w rywalizacji mężczyzn Holendrzy, po zwycięskiej dogrywce z Rosjanami.

Polki grały w składzie Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik) i Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki), a męski zespół biało-czerwonych tworzyli Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie), Damian Jakubik (Lokator Gniezno) i Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów).

 

"Nasza drużyna mężczyzn do faworytów nie należała. W rankingu plasowała się na dziesiątej pozycji. Oczekiwaliśmy jednak, że podejmie walkę o czołową ósemkę. Udany występ, uwzględniając klasę przeciwników, zaliczył Dutkiewicz uzyskując sześć punktów po sześciu remisowych partiach. Aktualny mistrz kraju Jakubik oraz Ślęzak zdobyli zaledwie po trzy punkty" - poinformował prezes Polskiego Związku Warcabowego Jacek Pawlicki.

 

Dodał, że zespół kobiet zajął o jedno miejsce wyżej niż ich ranking drużynowy. Flisikowska trzy partie rozstrzygnęła na swoją korzyść, jedną zremisowała i trzy przegrała. Natomiast mistrzyni świata Sadowska nie doznała porażki, ale tylko w jednej partii odniosła zwycięstwo.

Końcowa klasyfikacja:
 
   kobiety
  1. Rosja 
  2. Ukraina 
  3. Białoruś 
  4. Polska
 
   mężczyźni
  1. Holandia
  2. Rosja
  3. Ukraina
 ...
 11. Polska
 
kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie