Nowa rola legendarnego Giby. "Siatkówka dała mi niemal wszystko"

Siatkówka
Nowa rola legendarnego Giby. "Siatkówka dała mi niemal wszystko"
fot. PAP

39-letni Giba jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy w historii. Mimo zakończenia kariery, Brazylijczyk często udziela się w świecie siatkówki: niedawno uczestniczył w pożegnalnym spotkaniu Pawła Zagumnego, zaś w lipcu dowiedzieliśmy się o jego nowej roli w FIVB. Na 35. Kongresie organizacji wygłosił mowę o planach nowo powołanej komisji złożonej z gwiazd siatkówki, której będzie przewodniczącym.

"Athletes Commission", czyli po prostu Komisja Zawodników będzie nowym tworem wśród organizacji FIVB. Prezydent Ary Graca na przewodniczącego wyznaczył Brazylijczyka Gibę, zaś w składzie znaleźli się także między innymi Bartosz Kurek czy Ekaterina Gamowa.

Oficjalnym celem i misją Komisji Zawodników ma być promocja wartości, które niezbędne są do zostania przykładowym siatkarzem. Nieoficjalnie będzie to organ wiążacy władze organizacji z zawodnikami - zarówno obecnymi, jak i tymi, którzy zakończyli swoje kariery.

Na 35. Kongresie FIVB Giba wybrany został przewodniczącym "Athletes Commission".
Siatkówka dała mi bardzo wiele i cenię każdy swój medal oraz osiągnięcie. To oczywiście nie one są najważniejsze, lecz radość, z którą siatkarze rozpoczynają swój każdy dzień.

Skład Komisji Atletów:

- Gilberto Amauri de Godoy Filho ‘Giba’ (BRA) - przewodniczący
- Ekaterina Gamova (RUS)
- Vladimir Grbić (SRB)
- Bartosz Kurek (POL)
- Julius Brink (GER)
- Xue Chen (CHN)
- Emanuel Rego BVB (BRA, ekspert)
- Eleonora Lo Bianco (ITA)
- Kerri Walsh (USA)
- Kim Yeon-Koung (KOR)

ch, Polsat Sport, fivb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze