Polska U-21 pokonała Ukraińców! Mecz niewykorzystanych karnych

Reprezentacja Polski U-21 pokonała w Bydgoszczy Ukrainę U-20 2:0 i po remisie z Węgrami 1:1 wróciła na zwycięski szlak. Piłkarze Marcina Dorny przygotowują się do mistrzostw Europy U-21, które za niespełna rok zostaną rozegrane w Polsce.

To trzecie zwycięstwo w czterech towarzyskich spotkaniach Polaków w tym roku.

Polakom udało się zachować czyste konto mimo braku leczącego uraz Igora Łasieckiego, skarżącego się na problemy zdrowotne Tomasza Kędziory oraz Pawła Dawidowicza, który został powołany do kadry A na mecze el. MŚ 2018 z Danią i Armenią.

Początek spotkania i szybko zdobyta bramka przez Mariusza Stępińskiego nie zapowiadały problemów Polaków, a jednak bezsprzecznie pierwszoplanową postacią w polskiej ekipie był Jakub Wrąbel, który kilka razy ratował skórę kolegom z drużyny. Ukraińcy rozkręcali się z minuty na minutę, a Polacy cofali się do coraz głębszej defensywy, aż w końcu w niegroźnej sytuacji piłkę ręka we własnym polu karnym zagrał Sebastian Rudol. Kapitan drużyny gości nie potrafił zamienić jednak "jedenastki" na bramkę, bo jego zamiary wyczuł Wrąbel.

W drugiej części gry Polacy imponowali nieskutecznością. Zaraz po rozpoczęciu gry z pięciu metrów nie trafił Patryk Lipski, a chwilę później mógł być remis, ale piłkę z linii bramkowej wybił Jarosław Jach. Mecz był wyrównany i obie drużyny chciały atakować, zapominając często o zadaniach w defensywie.

Kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry drugą żółtą kartkę obejrzał Wołodymyr Graczow i musiał opuścić boisko. Po tym zdarzeniu odważniej do ataku ruszyli Polacy i to im się opłaciło. W 82. minucie z rzutu karnego pomylił się co prawda Stępiński, ale kilka minut później zaliczył asystę przy golu Kamila Mazka. Polacy mogli strzelić jeszcze więcej goli, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie

Polska U-21 - Ukraina U-20 2:0 (1:0)
Bramki: Stępiński 14, Mazek 85

Polska: Jakub Wrąbel - Sebastian Rudol (89. Przemysław Szymiński), Jan Bednarek, Jarosław Jach, Łukasz Moneta - Przemysław Frankowski (66. Dariusz Formella), Jarosław Kubicki (88. Alan Uryga), Patryk Lipski (72. Dawid Kownacki), Krzysztof Piątek (66. Radosław Murawski), Adam Buksa (72. Kamil Mazek) - Mariusz Stępiński

Ukraina: Wołodymyr Machańkow - Ołeksandr Tymczyk, Iwan Zotko, Serhij Czobotenko (54. Iwan Łobaj), Wołodymyr Hraczow - Denys Arendaruk (46. Wasyl Kraweć), Ihor Charatin, Andrij Korobenko, Władysław Koczerhin (46. Jehor Nazarina), Maksym Hrysio (69. Mykyta Krawczenko) - Illa Korniew (46. Ołeksij Szczebetun)

Żółte kartki: Lipski, Formella - Hraczow

Czerwona kartka: Hraczow (74, za drugą żółtą)