Szczęsny wypowiedział się o Eriksenie na czwartkowej konferencji prasowej. Dziennikarz zapytał o mocne strony Duńczyków, zwracając się do bramkarza, by wyjaśnił, jak zneutralizować gwiazdę Tottenhamu. Ten odpowiedział lekceważąco.

- Jesteśmy zdecydowanie silniejszym zespołem niż Dania. Nie traktujmy Eriksena jako wielkiego piłarza. Nasza reprezentacja w optymalnej formie już nie z takimi zawodnikami sobie radziła - przypomniał Szczęsny.

Także w Premier League Duńczyk nie był dla Polaka specjalnym koszmarem. Panowie mierzyli się ze sobą dwukrotnie: pierwszy raz w sezonie 2013/14, kiedy Arsenal ograł Tottenham 1:0. Drugi raz - sezon później, kiedy mecz skończył się remisem 1:1. To jednak nie Eriksen pokonał naszego rodaka.

Oczywiście, nie można tej podstawie stwierdzić, że 24-latek jest słaby.

To najjaśniejsza postać nie tylko w reprezentacji, ale też jedna z najjaśniejszych w Tottenhamie, który - do spółki głównie z Harrym Kanem - poprowadził w zeszłym sezonie do trzeciego miejsca w Premier League. Strzelił w tamtych rozgrywkach sześć goli i zaliczył aż 15 asyst. Portal Transfermarkt.de wycenia go dziś na 31 milionów euro.

 

Wypowiedź Wojciecha Szczęsnego obejrzysz w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja meczu Polska - Dania w Polsacie i Polsacie Sport w sobotę od godz. 20:45. Komentują: Mateusz Borek i Tomasz Hajto.