Walka Joshua - Kliczko prawie pewna?

Sporty walki

To może być najciekawsza walka 2016 roku! Są duże szanse, że kolejnym rywalem mistrza świata IBF w wadze ciężkiej Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) będzie sam Władimir Kliczko (64-4, 53 KO). Pojedynek miałby się odbyć 10 grudnia w Londynie.

Według serwisu worldboxingnews.net, walka Joshua - Kliczko jest prawie pewna. Przedstawiciele Brytyjczyka i Ukraińca są bardzo blisko porozumienia. Rozmowy mogą zostać sfinalizowane już w przyszłym tygodniu.

 

- W ubiegłym tygodniu oceniałem szanse na to, że do walki dojdzie na sześćdziesiąt do czterdziestu. Teraz powiedziałbym, że zrobiliśmy krok do przodu i dałbym 70 procent szans na to, że ten pojedynek odbędzie się za kilka tygodni - powiedział ostatnio Eddie Hearn.

 

Promotor brytyjskiego mistrza świata stara się, by walka toczyła się także o pasy federacji WBO i WBA, które mogą stać się wakujące w związku z problemami Tysona Fury’ego.

 

Joshua stoczył w tym roku dwa pojedynki. W kwietniu pokonał Charlesa Martina (23-1-1, 21 KO). Dwa miesiące później w swojej pierwszej obronie rozprawił się z Dominikiem Breazealem (17-1, 15 KO). Kolejną walkę miał stoczyć 26 listopada, jednak perspektywa walki z Kliczką wszystko zmienia.

 

Kliczko w tym roku jeszcze ani razu nie pojawił się w ringu. Jego rewanż z Furym miał się pierwotnie odbyć 9 lipca, jednak na przeszkodzie stanęła kontuzja Fury'ego. Termin przesunięto na 29 października, lecz i tym razem Brytyjczyk odwołał pojedynek z powodu problemów zdrowotnych. Później wyszło na jaw, że "Olbrzym z Winslow" cierpi na depresję. Na dodatek nie radził sobie z alkoholem i wpadł na zażywaniu kokainy.

 

W załączonym materiale ostatnie walki Anthony'ego Joshuy i Władimira Kliczki.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie