Anita Włodarczyk w finałowej trójce plebiscytu na europejską lekkoatletkę roku

Lekkoatletyka
Anita Włodarczyk w finałowej trójce plebiscytu na europejską lekkoatletkę roku
fot.Cyfrasport

Rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk znalazła się w finałowej trójce plebiscytu European Athletics na lekkoatletkę roku na Starym Kontynencie. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 15 października na uroczystej gali w Funchal.

Na igrzyskach w Rio de Janeiro Włodarczyk zdobyła złoto, bijąc własny rekord świata wynikiem 82,29. Niedługo później poprawiła i ten rezultat, uzyskując 82,98 podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej.

 

Jej rywalkami w plebiscycie są Hiszpanka Ruth Beitia, mistrzyni z Rio w skoku wzwyż, oraz Greczynka Ekaterini Stefanidi, która na igrzyskach była najlepsza w skoku o tyczce.

 

Wśród mężczyzn w finale znalazł się Mo Farah, zwycięzca olimpijskiej rywalizacji na 5000 i 10 000 m. Brytyjczyk ma szansę otrzymać to wyróżnienie po raz trzeci w karierze. Przeszkodzić mu w tym mogą włoski skoczek wzwyż Gianmarco Tamberi lub niemiecki oszczepnik Thomas Roehler.

 

Podczas gali w Portugalii przyznane zostaną także wyróżnienia dla "wschodzących gwiazd" kobiecej i męskiej lekkoatletyki.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze