Dujszebajew: Pick Szeged to bardzo silny zespół

Piłka ręczna
Dujszebajew: Pick Szeged to bardzo silny zespół
fot.Cyfrasport

W trzeciej kolejce grupy B Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce zagrają w niedzielę na wyjeździe z węgierskim Pick Szeged. - To bardzo silny zespół - podkreślił trener mistrzów Polski Tałant Dujszebajew.

W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się na inaugurację rozgrywek LM. Na Węgrzech wygrali gospodarze 31:30. - Przez cały czas przegrywaliśmy czterema, pięcioma bramkami. Pod koniec meczu odrobiliśmy trochę strat. Wynik był lepszy, niż nasza gra – wspomniał trener Vive.

 

Teraz o sukces może być równie trudno. W pierwszej kolejce o sile drużyny z Szeged przekonali się piłkarze Rhein Neckar Loewen. Mistrzowie Bundesligi z najwyższym trudem uratowali na Węgrzech remis. - Z dotychczasowych przeciwników to nasz najtrudniejszy rywal. Trenerem jest Juan Carlos Pastor, który zaszczepił swym podopiecznym hiszpański styl gry. Mają zawodników o świetnych warunkach fizycznych, do tego grają u siebie. Zdajemy sobie sprawę, że to będzie dla nas bardzo trudny mecz. Obok Rhein Neckar Loewen i Vardaru Skopje to jeden z faworytów naszej grupy – powiedział rozgrywający Vive Uros Zorman.

 

Przed sezonem dużo się zmieniło w ekipie z Szeged. Odeszło 11 zawodników, w tym Dean Bombac, który trafił do Kielc. W odwrotnym kierunku powędrowali Denis Buntic i Marin Sego. - Patrząc tylko na nazwiska wydaje się, że to mocniejsza drużyna niż rok temu. Mają po dwóch, trzech równorzędnych zawodników na każdej pozycji. Ale... przy tylu zmianach musi upłynąć trochę czasu, zanim zaczną grać tak, jak oczekuje od nich Pastor. To jednak bardzo silny zespół – zaznaczył trener mistrzów Polski.

 

Przed niedzielnym meczem nie brakuje problemów. Na pewno nie zagrają kontuzjowani Michał Jurecki, Piotr Chrapkowski i Patryk Walczak. - My jesteśmy Vive Tauron Kielce. Wystarczy nam sześciu zawodników w polu plus bramkarz, żeby walczyć z każdym przeciwnikiem – powiedział w typowym dla siebie stylu kirgiski szkoleniowiec.

 

W kadrze na ten mecz powinien znaleźć się Sławomir Szmal. - Na pewno będę w drużynie. Jeśli dostanę szansę gry od trenera, to postaram się pomóc zespołowi – podkreślił popularny „Kasa”.

 

Po zwycięstwach nad Mieszkowem w Brześciu oraz IFK Kristianstad w Kielcach, piłkarze Vive są liderami grupy B.

 

Spotkanie Pick Szeged – Vive Tauron Kielce rozpocznie się na Węgrzech w niedzielę o godz. 17.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze