El. MŚ 2018. Nawałka: Pazdan będzie trenować z drużyną

Piłka nożna

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka poinformował, że kontuzjowany ostatnio Michał Pazdan będzie w piątkowe popołudnie trenować z drużyną. W sobotę biało-czerwoni zagrają w Warszawie z Danią w eliminacjach mistrzostw świata.

"Michał dzisiaj odbędzie trening z zespołem i po tych zajęciach zdecydujemy, czy będzie brał udział w przygotowaniach do sobotniego meczu. Wszyscy pozostali piłkarze są do naszej dyspozycji" - przyznał Nawałka podczas piątkowej konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie, po której jego podopieczni zaczęli trening na tym obiekcie, przy zamkniętym dachu.

 

Szkoleniowiec nie ukrywa optymizmu przed meczem z Duńczykami.

 

"Dyspozycja piłkarzy jest coraz lepsza. Mieliśmy bardzo udane przygotowania do spotkania z Danią. Zajęcia były zindywidualizowane. Chcieliśmy, aby zawodnicy zregenerowali się po ostatnich ciężkich tygodniach, wielu z nich grało w ligach i europejskich pucharach. Ostateczne decyzje co do składu podejmiemy po dzisiejszym treningu" - dodał.

 

Biało-czerwoni na inaugurację kwalifikacji MŚ 2018 zremisowali na wyjeździe z Kazachstanem 2:2.

 

"Do każdego meczu przygotowujemy się starannie, tak było też przed spotkaniem z Kazachstanem. Cały czas staramy się doskonalić elementy taktyki. Jestem przekonany, że plan na najbliższe mecze będzie funkcjonował bardzo dobrze. Wszystko jak zwykle zweryfikuje boisko. Obecne przygotowania rozpoczęliśmy od dokładnej analizy pierwszego meczu. Wiemy, gdzie popełniliśmy błędy w Astanie. Będziemy starać się korygować to, co było złe i doskonalić wszystko, co było dobre. Jesteśmy optymalnie przygotowani" - zapewnił Nawałka.

 

Jak dodał, zdaje sobie sprawę z możliwości reprezentacji Danii.

 

"To mocny przeciwnik, z wysoką kulturą gry i świetną organizacją. Dobrze prezentuje się pod względem fizycznym. Ale wierzymy we własne umiejętności, mamy wiele atutów, które będziemy starać się wykorzystać na boisku. Przeprowadziliśmy analizę gry przeciwnika, nasi zawodnicy cały czas otrzymują informacje. Duńczycy są na fali wznoszącej, ale to od nas zależy, jak będzie wyglądał mecz. Zawsze tak podchodzimy do strategii gry. Mamy nadzieję, że mecz będzie się toczyć według naszego scenariusza. To będzie bardzo intensywne spotkanie i na to jesteśmy przygotowani" - zakończył selekcjoner.

 

W piątek w Warszawie padał deszcz. Jak powiedział rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Jakub Kwiatkowski, decyzja o tym, czy w sobotę dach nad stadionem będzie zasunięty zostanie podjęta przed południem (o godz. 10.30) na spotkaniu organizacyjnym z komisarzem FIFA.

 

Trzy dni po rywalizacji z Danią polscy piłkarze zagrają w Warszawie kolejny mecz o punkty eliminacji mistrzostw świata, tym razem z Armenią.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze