EL. MŚ 2018: Popis piłkarza Jagiellonii! Estonia rozgromiła Gibraltar

Popisowy występ w reprezentacji Estonii zaliczył piłkarz Jagiellonii Białystok Konstantin Wasiljew. Najskuteczniejszy zawodnik Ekstraklasy zaliczył asystę i popisał genialnym golem podwyższając wynik spotkania. Jego ekipa wygrała z Gibraltarem 4:0.

Dotychczasowo obie reprezentacje mierzyły się ze sobą w meczach towarzyskich. Za pierwszym razem Estończycy wygrali 2:0, potem padł dość niespodziewany remis 1:1. Piłkarze z Estonii byli faworytami i była to jedna z nielicznych okazji, aby zdobyć trzy punkty w tych eliminacjach.

Od początku na boisku widzieliśmy Konstantina Wasiljewa z Jagielloni Białystok czy też Ragnara Klavana broniącego na co dzień barw Liverpoolu. Ku wielkiemu zaskoczeniu gospodarze pierwsi trafili do siatki, ale arbiter gola nie uznał, gdyż strzelec znajdował się na pozycji spalonej. Do przerwy prawidłowo zdobytych bramek nie oglądaliśmy.

Już jednak dwie minuty po gwizdku sędziego na prowadzenie wyszli Estończycy. Do bramki trafił Mattias Kait, a asystował mu Wasiljew. Po chwili piłkarz ”Jagi” sam wpisał się na listę strzelców pokonując golkipera gości wybitnym lobem. W 70. minucie drugiego gola tego wieczoru strzelił Kait.  Wynik ustalił Sergei Mosnikow, a asystę zaliczył były piłkarz Legii Warszawa Henrik Ojama.

Estonia - Gibraltar 4:0 (0:0)

Bramki: Kait 47, 70, Wasiljew 52, Mosnikow 88

Estonia: Aksalu – Teniste, Kruglow, Mets, Baranow, Klavan – Zenjow (65. min Ojama), Käit (81. min Lepistu), Wasiljew, (61. min Mosnikow), Luts - Henri Anier

Gibraltar: Perez – J. Chipolina (89. min K. Casciaro), R. Chipolina, R. Casciaro, Garcia – Bosio (58. min Payas), Mascarenhas-Olivero, Walker, Bardon – Priestley ( 65. min Coombes), L. Casciaro