El. MŚ 2018: Ronaldo powrócił i rozstrzelał Andorę! (WIDEO)

W 2. kolejce europejskich eliminacji MŚ 2018 w grupie B Portugalia na własnym stadionie pewnie pokonała Andorę 6:0 (3:0). Niekwestionowanym bohaterem spotkania został Cristiano Ronaldo, który powrócił do reprezentacyjnych występów po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i na listę strzelców wpisał się aż czterokrotnie.

Portugalczycy w 2. kolejce europejskich eliminacji do mistrzostw świata zmierzyli się z najniżej notowaną w rankingach reprezentacją w grupie B - Andorą. W pierwszej kolejce mistrzowie Europy na wyjeździe przegrali 0:2 ze Szwajcarami, ale musieli radzić sobie bez powracającego po kontuzji Cristiano Ronaldo. 7 października na Estadio Municipal de Aveiro lidera reprezentacji już nie zabrakło.

Cristiano Ronaldo mocno zatęsknił za portugalską koszulką i na listę strzelców wpisał się już w 2. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i interwencji bramkarza piłka trafiła pod jego nogi, a Ronaldo precyzyjnym strzałem przy słupku otworzył wynik spotkania.

Nie minęło 120 sekund, a lider reprezentacji Portugalii zapisał na swoim koncie trafienie numer dwa. W lewym sektorze boiska Quaresma szybkim zwodem minął obrońcę Andory, a następnie precyzyjnie posłał futbolówkę w pole karne. W okolicach piątego metra na piłkę już czekał CR7 i strzałem z głowy po raz drugi pokonał bramkarza gości Josepa Gomesa. Jeszcze przed przerwą wynik spotkania podwyższył dość przypadkowym uderzeniem z prawie zerowego konta Joao Cancelo z Valencii.

Druga połowa rozpoczęła się niemal bliźniaczo do pierwszej - rzut rożny, a chwilę później bramka. Po dośrodkowaniu w pole karne Andre Gomesa najlepiej w szestnastce ustawił się... oczywiście Cristiano Ronaldo. Dla gracza Realu Madryt był to już czwarty hat-trick dla Portugalii, ale dopiero pierwszy zdobyty na własnym terenie. CR7 na tym jednak nie poprzestał i w 68. minucie po strzale głową zapisał na swoim koncie czwarte trafienie. Wynik spotkania w 86. minucie ustalił Andre Silva.

Reprezentacja Andory kończyła spotkanie w dziewiątkę. Czerwonymi kartkami zostali ukarani Jordi Rubio (62' za drugą żółtą) oraz Marc Rebes (71').

W pozostałych spotkaniach grupy B Węgrzy na własnym stadionie przegrali 2:3 ze Szwajcarią, a Łotwa przegrała 0:2 z Wyspami Owczymi. Po dwóch kolejkach eliminacji MŚ 2018 liderem grupy z kompletem punktów są Szwajcarzy. Na drugim miejscu z czterema punktami plasują się Wyspy Owcze, a na trzecim miejscu znajduje się Portugalia.

Portugalia - Andora 6:0 (3:0)

Bramki: Cristiano Ronaldo (2', 4', 47', 68'), Joao Cancelo (44'), Andre Silva (86')

Składy:

Portugalia: Rui Patricio - Joao Cancelo, Jose Fonte, Pepe (72' Gelson Martins), Raphael Guerreiro (52' Antunes) - Ricardo Quaresma, Andre Gomes (66' Joao Mario), Joao Moutinho, Bernardo Silva - Cristiano Ronaldo, Andre Silva

Andora: Josep Gomes - Jordi Rubio, Ildefons Lima, Max Vales, Max Llovera, Marc Garcia (49' Moises San Nicolas) - Victor Rodriguez, Marcio Vieira, Marc Rebes, Cristian Martinez (76' Victor Moreira) - Jordi Alaez (73' Marc Pujol)

Żółte kartki: Pepe (Portugalia) - Victor Rodriguez, Jordi Rubio, Ildefons Lima (Andora)

Czerwone kartki: Jordi Rubio (62' - za dwie żółte kartki), Marc Rebes (70') (Andora)