Gładkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Częstochowie

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla bez większych problemów, w trzech setach pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa. Najbardziej wyrównana była druga partia, którą goście wygrali 25:22. To drugie zwycięstwo ekipy Marka Lebedewa w tym sezonie.

Jastrzębski Węgiel rozpoczął ten sezon od pięciosetowego boju z Indykpolem AZS Olsztyn. Dużo mniej emocji zapewnili kibicom zawodnicy z Częstochowy, którzy gładko ulegli w starciu z Cerradem Czarnymi Radom. Szybko zdobyta czteropunktowa przewaga wprowadziła dużo spokoju w szeregach gości, którzy popełniali bardzo mało błędów i dzięki temu pewnie wygrali pierwszego seta 25:16.

Druga partia zapowiadał się na bardziej wyrównaną. Mniej skuteczny był Hidalgo Oliva i pod koniec seta gospodarze potrafili dogonić rywali na jeden punkt. Podopieczni Marka Lebedewa opanowali jednak sytuację i zwłaszcza dzięki dobrej zagrywce ostatecznie wygrali do 22.

Ostatnia część, podobnie jak pierwsza nie przyniosła wielu emocji. Goście grali na dużym luzie, a ich przewaga nie podlegała dyskusji. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel zdemolował rywali 25:16 i pokazał, jak wielka różnica klas dzieli obie ekipy.

AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 22:25,16:25)