Udany debiut trenera Krowickiego. Polki pewnie pokonały Słowację

Piłka ręczna

Polki pokonały Słowaczki 28:18 w drugim meczu towarzyskiego turnieju w Zielonej Górze. Dla trenera Leszka Krowickiego był to debiut w roli szkoleniowca "Biało-czerwonych". W finale Polki zmierzą się ze Szwedkami, które w pierwszym meczu pokonały reprezentację Islandii 33:23.

Nowy szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji piłkarek ręcznych przez 30-lat pracy jako trener tylko przez dwa pełne sezony spędził w Polsce, większość czasu szkolił drużyny w Niemczach, gdzie odnosił duże sukcesy. Trzykrotnie świętował zdobycie mistrzostwa kraju z Buxtehuder SV, a także przez trzy lata był selekcjonerem męskiej reprezentacji Holandii.

Polki zaczęły od mocnego uderzenia, a skuteczością imponowała Karolina Kudłacz-Gloc. Potem mecz się wyrównał i dopiero w 12. minucie udało się odskoczyć rywalkom. W 19. minucie na boisku zameldowała się Alina Wojtas. która po ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana wróciła do reprezentacji Polski. Niemal natychmiast po wbiegnięciu na parkiet Wojtas rzuciła jedenastą bramkę. W ostatnich 10 minutach Polki zaczęły łapać kary dwuminutowe i Słowaczki starały się to wykorzystać. Ostatnią bramkę przed przerwą rzuciła Kudłacz-Gloc i ustaliła wynik pierwszej połowy, Polki prowadziły 13:10.

Po wznowieniu gry podopieczne trenera Krowickiego nie zwalniały tempa i zdobywały kolejne gole, jednocześnie dobrze broniąc. Świetnie w bramce "Biało-Czerwonych" spisywała się Weronika Gawlik, a z przodu rozkręcała się Kinga Achruk . Kwadrans przed końcem meczu Polki straciły precyzję i miały problem z wykańczaniem akcji. Polki wypracowały przewagę. której nie mogły roztrwonić, i tak też się stało. Zwycięstwo ... to z pewnością udany debiut dla nowego szkoleniowca polskich szczypiornistek.

Turniej towarzyski w Zielonej Górze to element przygotowań do grudniowych mistrzostw Europy w Szwecji. Tam "Biało-Czerwone" zmierzą się w fazie grupowej z Holenderkami, Francuzkami oraz Niemkami. Pierwsze dwie drużyny to półfinalistki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Polska - Słowacja 28:18 (13:10)

Polska: Gawlik, Kordowiecka, Płaczek – Grzyb 6, Kudłacz-Gloc 4, Achruk 3, Gęga 3, Szczecina 2, Królikowska 2, Drabik 2, Andrzejewska 1, Wojtas 1, Janiszewska 1, Zawistowska 1, Kobylińska  1, Zimny 1, Galińska, Nosek.

Słowacja: Bacikova, Medvedova, Sulovska – Pastorkova 4, Skolkova 4, Jakubisova 3, Kucerova 2, Rechtorisova 1, Rebicova 1, Habankova 1, Minarcikova 1, Kluckova 1, Bacikova, Kostelna, Kulcik, Rajnohova.