Boniek: To nasz najtrudniejszy mecz na Narodowym

Piłka nożna

Prezes PZPN Zbigniew Boniek po ostatnim gwizdku meczu Polski z Danią na Stadionie Narodowym głęboko odetchnął. To nie było łatwe spotkanie dla Polaków, chociaż w pewnym momencie wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte.

Marcin Lepa: Panie Prezesie, krótkie podsumowanie tego niespodziewanie trudnego meczu.

Zbigniew Boniek: Myślę, że to był jeden z najtrudniejszych meczów, jakie rozegraliśmy w ostatnich dwóch, trzech latach na Stadionie Narodowym. Muszę powiedzieć, że bałem się Danii przed meczem, bo wiedziałem, że to jest drużyna, która lubi długo się utrzymywać przy piłce, która przerzuca akcje z lewej strony na prawą. Nasi chłopcy byli dzisiaj szalenie skuteczni, jeśli chodzi o akcje ofensywne. Najważniejsze, że dowieźliśmy to zwycięstwo do końca. Wiadomo, że to jest trudna grupa, gdzie trzy, cztery drużyny są na bardzo podobnym poziomie. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Po mistrzostwach Europy, po odtrąbionym nibysukcesie, ciężko jest się pozbierać i zacząć z pokorą nowe eliminacje. Cieszym się. Brakuje nam dwóch punktów z meczu z Kazachstanem, ale to zwycięstwo z Danią na pewno będzie się bardzo liczyło. Naszym zadaniem jest wygrać wszystkie mecze na Stadionie Narodowym, zdobyć tutaj 15 punktów, jeszcze coś dołożymy na wyjeździe i wtedy będzie dobrze.

 

Myślę, że ten mecz dostarcza dużo materiału do analizy, bo ten mecz długimi fragmentami nie funkcjonowała najlepiej.

 

Nie narzekajmy. Od tego jest sztab, od tego są zawodnicy. Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, bo dla mnie i dla naszej reprezentacji nie było to łatwe spotkanie. Trzy punkty zostały na Stadionie Narodowym. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym kibicom, bo w ostatnich 30 minutach wspierali naszą drużynę w sposób niesamowity. I o to chodziło. W tych ciężkich chwilach byli razem z nami.

 

Rozmowa z Prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, mjr, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze