El. MŚ 2018: Rumunia zdeklasowała Armenię! Czerwona kartka początkiem końca

Mimo, że Rumuni byli faworytami meczu z Armenią, to nikt nie spodziewał się, że rozmiary porażki będą aż tak okazałe. W Erywaniu goście bez żadnych problemów rozbili Ormian 5:0, a o takim wyniku w dużej mierze zadecydowała szybko otrzymana czerwona kartka przez piłkarza gospodarzy Gora Malakyana.

Największym zmartwieniem trenera Warużan Sukiasjan był brak gwiazdy drużyny Henrika Mchitarjana, który jeszcze do końca nie wyleczył uraz. Za strzelanie goli odpowiedzialni mieli być m.in. dwaj naturalizowani piłkarze. Marcos Pizzelli, który urodził się w Brazylii oraz Ormianin tureckiego pochodzenia Aras Özbiliz.

Po Euro 2016 z reprezentacją Rumunii pożegnał się Anghel Iordanescu, a jego miejsce zajął Niemiec Christoph Daum. W pierwszym meczu jego zespół podzielił się punktami z Czarnogórą, a Armenia uległa Danii 0:1. W Erywaniu goście mieli gładko zdobyć trzy punkty.

Ten plan Rumuni od samego początku wcielali w życie. Już w 3. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości. Co więcej wyrzucił z boiska Malakyana, który ręką zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bogdan Stancu. Już chwilę później ładną podcinką podwyższył Adrian Popa. Ormianie jeszcze nie otrząsnęli się po stracie dwóch bramek, a niemalże od razu musieli po raz trzeci wyciągać futbolówkę z siatki. Przy obu trafieniach asystował Nicolae Stanciu, a w 29. minucie sam wpisał się na listę strzelców.

W pierwszej odsłonie gospodarze praktycznie nie istnieli. W drugiej zaczęło się spokojnie, ale już po kwadransie piątą bramkę dla Rumunii zdobył Alexandru Chipciu. Goście grali na dużym luzie i nie musieli już atakować ze wszystkich sił.

Zarówno szkoleniowiec Armenii, jak i selekcjoner Daum postanowili w drugich 45. minutach oszczędzać najlepszych zawodników zastępując ich zmiennikami. Deklasacja stała się faktem, a Rumuni dopisali do swojego konta trzy punkty.

Armenia – Rumunia 0:5 (0:4)

Bramki: Stancu 4 (k), Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 59

Armenia: Arsen Beglarjan - Warazdat Harojan, Hrajr Mkojan, Gael Andonjan (39. Taron Woskanjan), Lewon Hajrapetian - Araz Oezbiliz (64. Kamo Howhannisjan), Artak Grigorian, Gor Malakjan, Dawit Manojan, Marcos Pineiro Pizzelli - Wardan Poghosjan (33. Karen Muradjan)

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Romario Benzar, Dragos Grigore, Iasmin Latovlevici, Cristian Sapunaru - Ovidiu Hoban, Razvan Marin, Adrian Popa, Alexandru Chipciu (67. Dorin Rotariu), Nicolae Stanciu (82. Andrei Prepelita) - Bogdan Stancu (57. Claudiu Keseru)

Czerwona kartka: Malakjan (3)