Górnik Zabrze nie zdobył Chojnic. Remis w szlagierze 12. kolejki 1 ligi

Chojniczanka Chojnice i Górnik Zabrze podzieliły się punktami w meczu 12. kolejki 1 ligi. Tym samym trwa kapitalna seria podopiecznych Macieja Bartoszka. Był to ich piąty mecz z rzędu bez porażki.

Nie minęła jeszcze 10. minuta, kiedy byliśmy świadkami bardzo przykrej sytuacji. Obrońca gospodarzy Marcin Biernat poślizgnął się bez kontaktu z przeciwnikiem, od razu upadając na murawę. Widać było, że nie udawał... Jego ręka wygięła się bowiem w nienaturalny sposób. Od razu udzielono mu pomocy i został przetransportowany karetką do szpitala.

Wynik w 23. minucie otworzył Grendel. Najpierw Ledecky dostał piłkę, zrobił kółeczko, gubiąc po drodze dwóch rywali, po czym fantastycznie zagrał za linię obrony do wbiegającego w pole karne Słowaka. Ten uderzył z pierwszej piłki w długi róg, nie dając żadnych szans Łukaszowi Budziłkowi. Gol - stadiony świata!

Strata bramki podcięła skrzydła gospodarzom  Przed przerwą Budziłek jeszcze raz wyciągał piłkę z siatki po strzale Igora Angulo, jednak tym razem arbiter nie uznał gola. Asystent sędziego dopatrzył się bowiem spalonego.

W drugiej podopieczni Bartoszka starali się, jak mogli, żeby doprowadzić do remisu. I udało się! W 76. minucie Ołeksandr Szeweluchin źle wybił piłkę po dośrodkowaniu, wystawiając ją jak na tacy Irakliemu Meschii i zrobiło się 1:1. Trener miał nosa, ponieważ wprowadził go raptem cztery minuty wcześniej i Ukrainiec pokonał bramkarza w swoim pierwszym kontakcie z piłką.

Widać było, że remis nie zadowalał żadnej ze stron. Swoje szanse mieli jeszcze Meschia, Angulo czy Szymon Matuszek, jednak wynik nie uległ zmianie.

Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)

Bramki: Meschia 76 - Grendel 23

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Marcin Biernat (10. Wojciech Lisowski), Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz - Patryk Mikita, Mariusz Kryszak, Rafał Grzelak, Andrzej Rybski, Bartłomiej Niedziela (58. Jakub Biskup) - Tomasz Mikołajczak (72. Irakli Meschia)

Górnik: Grzegorz Kasprzik - Adam Wolniewicz, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kurzawa - Maciej Ambrosiewicz (81. Bartosz Pikul), Szymon Matuszek, Mariusz Przybylski, Igor Angulo, Erik Grendel (55. Dawid Plizga) - David Ledecky (64. Szymon Skrzypczak)

Żółte kartki: Kieruzel - Grendel, Przybylski