"Imię Agaty". Premiera w Polsacie Sport

Siatkówka
"Imię Agaty". Premiera w Polsacie Sport
fot. PAP

Agata Mróz-Olszewska w swoim życiu walczyła nie tylko z przeciwniczkami, ale też ze śmiertelną chorobą, która przerwała jej życie w czerwcu 2008 roku. Zobacz niezwykły reportaż o tej wielkiej siatkarce "Imię Agaty". Premiera o 17:30 w Polsacie Sport.

"Staram się żyć każdym dniem, cieszyć się tym, co przynosi. Myśleć o tym, co dobre, a nie złe. Bo tak jest łatwiej. Nie przejmować się tym, co było, ani tym, co mnie jeszcze czeka. Wiadomo, że to nie jest proste. Ale nie wybiegam daleko w przyszłość, najdalej o dzień, dwa. Żyję chwilą. Dużo przeszłam i to mnie nauczyło, że nie warto wszystkiego planować. Życie i tak pisze swój własny scenariusz."

Agata Mróz-Olszewska - polska siatkarka, reprezentantka Polski, dwukrotna mistrzyni Europy, jedno ze "Złotek" trenera Andrzeja Niemczyka. W swoim życiu walczyła nie tylko z przeciwniczkami, ale też ze śmiertelną chorobą, która przerwała jej życie w czerwcu 2008 roku. Wychowanka Tarnovii, później zawodniczka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, BKS u Bielsko Biała i hiszpańskiej Murci, odeszła mając zaledwie 26 lat.

Od poniedziałku, 3 października, Szkoła Mistrzostwa Sportowego siatkarek nosi imię Agaty Mróz-Olszewskiej. Ogromna w tym zasługa obecnego dyrektora placówki, Grzegorza Wagnera, który przenosząc siedzibę szkoły z Sosnowca do Szczyrku wpadł na ten znakomity pomysł.

- Przyznam, że nawet nie szukałem uzasadnienia dla tego pomysłu, uznałem że tak po prostu musi być - powiedział Grzegorz Wagner podczas uroczystości.

Młode siatkarki, wychowanki Szkoły Mistrzostwa Sportowego, znakomicie przygotowały się do poniedziałkowej uroczystości prezentując przy tym wiele talentów, nie tylko tych stricte sportowych. Obecni na uroczystości zaproszeni goście, a także rodzice zawodniczek, mogli zobaczyć, jak w szkole, z mozołem i w wielkim trudzie, wykuwania jest postać supersiatkarki. Na koniec dnia wychowanki SMS-u rozegrały mecz przeciwko drużynie "Złotek", w której oprócz kadry trenerskiej Szkoły w Szczyrku pojawiły się koleżanki z boiska Agaty Mróz-Olszewskiej. Dorota Świeniewicz, Dominika Leśniewicz, Anna Miros, Małgorzata Niemczyk, Magdalena Śliwa, Sylwia Pycia i Masza Liktoras. Widzowie zgromadzeni na widowni obejrzeli ciekawe spotkanie, którego wynik był sprawą drugorzędną. Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy jedynie, że dwusetowy mecz wygrała drużyna "Złotek"...

 

Premiera reportażu "Imię Agaty” o 17:30 w Polsacie Sport.

Marek Magiera, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze