Inauguracja sezonu dla Rosy Radom. Beniaminek bez szans

Na inauguracje nowego sezonu Tauron Basket Ligi Rosa Radom w Krośnie pokonała Miasto Szkła aż 97:73. Wicemistrzowie Polski i zdobywcy krajowego pucharu nie dali szans beniaminkowi na łagodne wejście w nową rzeczywistość po awansie.

W pierwszej kwarcie stało się to czego oczekiwał trener Kamiński. Rosa zdominowała strefę podkoszową, co zaowocowało pewnym prowadzeniem od początku spotkania. Drugą kwartę dobrze rozpoczęło Miasto Szkła. Świetnie do gry wprowadził się Jakub Dłuski. Gospodarze pod jego wodzą zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie, ale na przerwę z korzystnym wynikiem znów schodziła drużyna z Radomia.

Po wyrównanej walce Rosa wróciła na właściwe tory i utrzymywała bezpieczną przewagę.  Jednym z najlepszych zawodników gości był Darnell Jackson, który zdobył najwięcej punktów w meczu (20). Ważnym ogniwem był Michał Sokołowski. Nasi komentatorzy uważają, że może być to najlepszy zawodnik całego sezonu. Właśnie dzięki kapitalnej grze tych dwóch koszykarzy Rosa na inaugurację sezonu wygrała aż 97: 73.

Miasto Szkła Krosno - Rosa Radom 73:97 (17:21, 15:24, 24:27, 17:25)