WESG 2016: Rozpędzone Kinguin, Polacy w półfinale!

E-sport

Team Kinguin ani na chwile nie myśli o tym, by włączyć niższy bieg w wyścigu o występ w światowych finałach WESG 2016. Mimo że podopieczni Mariusza 'Loord' Cybulskiego zagwarantowali sobie już wyjazd do Szanghaju, rozprawili się z kolejnym rywalem - iGame.com 2:1 i awansowali do półfinału europejskich eliminacji.

Pojedynek odbywał się na trzech mapach. Na samym początku mapy de_cobblestone imponowali Polacy, którzy zdobywali kolejne punkty w błyskawicznym tempie. Zwycięska seria zatrzymała się na wyniku 6:0. Wtedy do głosu doszli rywale, przejmując przy tym inicjatywę. Co prawda nasi rodacy prowadzili po piętnastu rundach minimalnie 8:7, lecz więcej z gry mieli ewidentnie zawodnicy iGame.com. Po zmianie stron wszystko wróciło jednak na właściwe tory. Tema Kinguin rządził na mapie, co szybko przełożyło się na rosnące prowadzenie. Po kilkunastu minutach było 15:9 i wydawało się, że mały krok dzieli naszych od wygrania na pierwszej lokacji, lecz jeszcze swoje trzy grosze wtrącili Skandynawowie. Ostatecznie jednak było 16:12 i pierwsza część planu zaliczona.

Na de_train mieliśmy odwrotną sytuację. Bardzo dobrze rozpoczęli gracze iGame.com, nie pozwalając polskiej formacji praktycznie na nic... Pierwsza część mapy zakończyła się rezultatem 12:3, co nie napawało optymizmem. Biało-czerwoni o wiele lepiej radzili sobie w drugiej połowie i niewiele brakło a odrobiliby całkowicie straty. Fińska drużyna kontrolowała jednak w końcówce przebieg spotkania i zdobyła ostatni, szesnasty punkt.

Trzecią rozstrzygającą lokacją była de_cache. Polacy narzucili od samego początku własne tempo i styl gry. Mimo to nie ustrzegli się błędów, co wykorzystywali rywale i przed przerwą prowadziliśmy "aż i tylko" 9:6. Runda pistoletowa padła wkrótce łupem MICHA i jego kolegów, co niewątpliwie ułatwiło polskiej formacji wysunięcie się na wyraźne prowadzenie. Umiejętności strzeleckie wraz z dobrze realizowanymi założeniami taktycznymi dały Kinguin pewne zwycięstwo 16:7. Tym samym Polacy awansowali do półfinału europejskich eliminacji do WESG 2016, gdzie zmierzą się z Team Dignitas.