Anwil Włocławek poległ w Starogardzie Gdańskim. Mirkovic bohaterem ostatniej akcji!

Trafienie Urosa Mirkovicia w ostatnich sekundach spotkania zapewniło zwycięstwo Polpharmie Starogard Gdański z Anwilem Włocławek 83:82. Sam mecz, jak zresztą wskazuje wynik, był bardzo zacięty.

Mimo że po akcjach Kamila Łączyńskiego i Josipa Sobina Anwil prowadził 5:0, to Polpharma szybko odrabiała takie straty i po kilku minutach oraz wsadzie Martynasa Sajusa było już 8:7 dla gospodarzy. Do końca pierwszej kwarty mecz był bardzo wyrównany, a w końcówce tej części meczu drużyny wymieniły się trójkami - rzuty trafiali Robert Skibniewski i Uros Mirković. Po 10 minutach mieliśmy remis po 17. W drugiej kwarcie lekką przewagę zaczęła zdobywać Polpharma - głównie dzięki indywidualnym akcjom Anthony’ego Milesa i Urosa Mirkovicia. Po trójce w wykonaniu Michaela Hicksa było nawet 33:21. Dobrze zorganizowaną obronę starogardzian zaskakiwał jednak później Paweł Leończyk, dzięki któremu Anwil zbliżał się na sześć punktów. Po pierwszej połowie Miles miał na swoim koncie 16 punktów, a Polpharma wygrywała 44:36.

Świetnie trzecią kwartę rozpoczął Michał Chyliński - jego rzuty nie tylko utrzymywały włocławian w grze, ale pozwoliły im się zbliżyć na pięć punktów. Straty odrabiał także Toney McCray, a Anwil przegrywał już tylko punktem. Polpharma ocknęła się po słabszym początku i szybko przeszła do ofensywy. Kolejne akcje Schenka i Milesa dały im prowadzenie 61:53. Ostatecznie po 30 minutach rywalizacji gospodarze wygrywali sześcioma punktami. Ostatnia kwarta również była pełna emocji. Straty zmniejszał Paweł Leończyk, a po trójce Kamila Łączyńskiego był remis po 66. Nie do zatrzymania był Chyliński - po jego dwóch akcjach z rzędu Anwil miał pięć punktów przewagi. Polpharma trzymała się w grze dzięki rzutom z dystansu. Końcówka była bardzo zacięta, a kluczową akcję wykończył Uros Mirković - po tym było 83:82 dla Polpharmy. Ostatni rzut miał jeszcze Kamil Łączyński, ale nie trafił z dystansu.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Anthony Miles z 25 punktami i pięcioma asystami. 15 punktów dołożył do tego Michael Hicks. W ekipie gości wyróżniał się Paweł Leończyk z 17 punktami.

Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 83:82 (17:17, 27:19, 19:21, 20:25)

Polpharma Starogard Gdański: Anthony Miles 25, Michael Hicks 15, Uros Mirkovic 14, Marcin Flieger 13, Martynas Sajus 6, Jakub Schenk 5, Karol Michałek 2, Łukasz Diduszko 2, Martynas Paliukenas 1, Thomas Davis 0

Anwil Włocławek: Paweł Leończyk 17, Toney McCray 16, Michał Chyliński 15, Josip Sobin 10, Kamil Łączyński 8, Fiodor Dmitriew 7, Tyler Haws 6, Robert Skibniewski 3