El. MŚ 2018: Gol Mandżukicia pogrążył bezradną Finlandię

Chorwacja bez problemów pokonała Finlandię 1:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Gospodarze nie mieli żadnych argumentów... Wystarczy wspomnieć, że nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę Danijela Subasicia.

Chorwaci trafili do siatki w 18. minucie. Duża w tym zasługa bramkarza reprezentacji Finlandii Lukasa Hradecky’ego, który popełnił fatalny błąd, mijając się z piłką po dośrodkowaniu Marcelo Brozovicia. Chociaż Andrej Kramarić nie zdołał skierować piłki do siatki, to z próby strzału wyszło mu zagranie do Mandżukicia. Ten uderzył głową i zrobiło się 1:0 dla gości.

Piłkarz Juventusu Turyn jest jednym z najskuteczniejszych piłkarzy el. MŚ 2018. Na swoim koncie ma już cztery trafienia. Tyle samo mają Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski Thomas Mueller.

W drugiej części meczu goście mieli kolejną świetną okazję, by podwyższyć prowadzenie. W 76. minucie ładnym strzałem z szesnastu metrów popisał się Ivan Perisić, jednak zabrakło mu trochę szczęścia. Piłka odbiła się bowiem od słupka!

Podobnie jak w meczu z Islandią (2:3), w reprezentacji Finlandii cały mecz rozegrał Paulus Arajuuri. W przeciwieństwie do niego Kasper Hamalainen tym razem był wyłącznie rezerwowym. Dla przypomnienia, legionista rozegrał wówczas 56 minut.

Finlandia - Chorwacja 0:1 (0:1)

Bramka: Mario Mandżukić 18

Finlandia: Hradecky - Raitala, Ojala, Arajuuri, Vaisanen (87. Riski) - Moisander - Arkivuo (46. Schuller), Ring (67. Lam), Lod, Saksela - Pukki

Chorwacja: Subasić - Vrsaljko, Mitrović, Vida, Pivarić - Brozović (71. Cop), Badelj, Kovacić, Perisić - Kramarić (81. Rog), Mandżukić (87. Kalinić)