El. MŚ 2018: Spokojne zwycięstwo Hiszpanii nad Albanią

Reprezentacja Hiszpani wygrała na wyjeździe z Albanią 2:0 w trzeciej kolejce grupy G eliminacji mistrzostw świata 2018. Goście przeważali przez pełne 90 minut i załużenie zwyciężyli po golach Diego Costy i Nolito. Dla Albańczyków była to pierwsza porażka w tych kwalifikacjach.

Julen Lopetegui zmienił nieco podstawową jedenastkę w porównaniu do meczu z Włochami (1:1). Koke został przesunięty ze środka pomocy na prawą obronę, a w jego miejsce wskoczył Thiago Alcantara. Albańczycy przed tą kolejka gier prowadzili w tabeli grupy G, ale było to spowodowane wygranymi z takimi reprezentacjami, jak Macedonia i Liechtenstein.

Swój mały jubileusz obchodził Sergio Ramos, dla którego było to 140. spotkanie w drużynie narodowej.  Do rekordzisty Ikera Casilasa brakuje mu 27 występów. Pierwsza połowa nie przyniosła wielu akcji. Hiszpanie byli dobrze wybijani z rytmu przez gospodarzy.

Goście obudzili się w drugiej połowie i już po dziesięciu minutach wyszli na prowadzenie. David Silva podał do Diego Costy, a ten trafił do pustej bramki. Był to spóźniony prezent urodzinowy, gdyż piłkarz Chelsea w piątek skonczył 28 lat. Już chwilę później podwyższył Nolito. Przewaga piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego nie podlegała dyskusji. Albania nie potrafiła stworzyć konkretnej akcji, a Hiszpanie robili to co lubili najbardziej, czyli długo utrzymywali się przy piłce. Tak też dowieźli zwycięstwo do końca.

Albania - Hiszpania 0:2 (0:0)

Bramki: Costa 55, Nolito 63

Albania: Berisha - Hysaj, Djimsiti, Mavraj, Agolli - Lila, Xhaka ( 75. Hyka), Memushaj (68. Basha) - Roshi, Balaj, Lenjani (46. Aliji).

Hiszpania: De Gea - Koke, Ramos (80. Martinez), Pique, Monreal, Iniesta (78. Iniesta), Busquets, Alcantara - Vitolo (60. Nolito), Silva, Costa.