Arkadiusz Milik doznał dotkliwej kontuzji w trakcie meczu eliminacyjnym reprezentacji Polski z Danią. Nasz snajper zszedł z boiska w przerwie meczu, zaś diagnozy mówią o uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego, co zmusi Polaka do przejścia operacji i kilku miesięcy pauzy.

To gigantyczny cios dla SSC Napoli, które na początku rozgrywek było uzależnione od dyspozycji Polaka. Ten szalał w ofensywie i własnoręcznie wygrał wicemistrzowi Italii kilka spotkań (9 meczów, 7 goli). Jedynym rywalem do pierwszego składu był dla Milika Manolo Gabbiadini, który na szpicę przesunięty został z przymusu.

W niedzielę Napoli obmyśla plan awaryjny, który zakłada sprowadzenie do zespołu jednego z wolnych agentów już teraz. Gianluca Di Marzio podał kilka prawdopodobnych nazwisk, zaś najwięcej w Neapolu mówi się o... 38-letnim Miroslavie Klose! Jeden z najlepszych strzelców w historii reprezentacji Niemiec ostatnich pięć lat spędził w barwach Lazio, gdzie w 139 spotkaniach strzelił 55 goli.

Nieco mniej uwagi poświęca się innym uznanym nazwiskom, które lata świetności mają już za sobą: Dymitar Berbatov czy Emmanuel Adebayor.