Legenda zastąpi Milika w Napoli?

Piłka nożna
Legenda zastąpi Milika w Napoli?
fot. PAP

Wielki dramat reprezentanta Polski najmocniej dotknął fanów SSC Napoli. Włosi rozpaczają po stracie swojego najlepszego (i jedynego) snajpera, więc momentalnie sieć obiegły nazwiska, które mogłyby zastąpić Polaka na kilka najbliższych miesięcy. Wśród nich znaleźli się zawodnicy bez ważnego kontraktu, Dymitar Berbatov lub nawet Miroslav Klose!

Arkadiusz Milik doznał dotkliwej kontuzji w trakcie meczu eliminacyjnym reprezentacji Polski z Danią. Nasz snajper zszedł z boiska w przerwie meczu, zaś diagnozy mówią o uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego, co zmusi Polaka do przejścia operacji i kilku miesięcy pauzy.

To gigantyczny cios dla SSC Napoli, które na początku rozgrywek było uzależnione od dyspozycji Polaka. Ten szalał w ofensywie i własnoręcznie wygrał wicemistrzowi Italii kilka spotkań (9 meczów, 7 goli). Jedynym rywalem do pierwszego składu był dla Milika Manolo Gabbiadini, który na szpicę przesunięty został z przymusu.

W niedzielę Napoli obmyśla plan awaryjny, który zakłada sprowadzenie do zespołu jednego z wolnych agentów już teraz. Gianluca Di Marzio podał kilka prawdopodobnych nazwisk, zaś najwięcej w Neapolu mówi się o... 38-letnim Miroslavie Klose! Jeden z najlepszych strzelców w historii reprezentacji Niemiec ostatnich pięć lat spędził w barwach Lazio, gdzie w 139 spotkaniach strzelił 55 goli.

Nieco mniej uwagi poświęca się innym uznanym nazwiskom, które lata świetności mają już za sobą: Dymitar Berbatov czy Emmanuel Adebayor.

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze