Poważna kontuzja Milika! Polak wraca do Włoch

Piłka nożna

Arkadiusz Milik z powodu kontuzji opuścił murawę już po pierwszej połowie meczu z Danią (3:2). Jak się okazało Polak doznał poważnej kontuzji i będzie pauzował kilka miesięcy.

Milik pięć minut przed przerwą upadł na ziemię po starciu z Jannikiem Vestegaardem. Polak upadł na tyle pechowo, że doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Chwilę po tym Adam Nawałka oddelegował do wejścia na boisko Karola Linettego. Napastnik Napoli dał radę dograć tę część gry do końca, ale po przerwie już nie wyszedł na murawę.

 

Po spotkaniu Milik udał się na badania, które potwierdziły czarny scenariusz. Jak podał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski piłkarz ma uszkodzone więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Czeka go najprawdopodobniej zabieg operacyjny, po którym przerwa potrwa kilka miesięcy, najprawdopodobniej cztery. Piłkarz opuści zgrupowanie reprezentacji i wróci do Włoch. Według nieoficjalnych informacji już w poniedziałek Milik ma przejść operację w słynnej włoskiej klinice Villa Stuart. Operację ma przeprowadzić znany w środowisku piłkarskim profesor Mariani.

Starcie Milika z Vestegaardem w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie