Team Kinguin rozpoczęło walkę z duńską formacją na mapie de_cobblestone, którą to po zaciętem dogrywce wygrało 19:17. Nieco gorzej spisali się Polacy na drugiej lokacji - de_mirage. Tutaj padł wynik 10:16 dla Duńczyków. Skandynawowie poszli za ciosem również na rozstrzygającym mecz Overpassie. Tutaj znów SZPERO i spółka byli minimalnie gorsi od rywali. Wynik 13:16 dał awans do finału rozgrywek Aizy'emu i jego kompanom.

Virtus.pro z kolei bardzo zawiodło już na pierwszej mapie, de_mirage. Biało-czerwonym, którzy przyzwyczaili już dawno cały świat do swoich sukcesów, udało się ugrać jedynie cztery rundy. Wynik 16:4 przez wielu uważany jest za wręcz sensacyjnie słaby. Nieco lepiej NEO i spółka radzili sobie na drugiej lokacji, lecz i w tym przypadku lepsi okazali się rywale, którzy ostatecznie zwyciężyli 16:10.

Taki obrót spraw przyniósł wielką niespodziankę fanom w postaci 'polskiego pojedynku', którego stawką jest zajęcie trzeciego miejsca w zawodach. Mecz pomiędzy Virtus.pro i Team Kinguin rozpocznie się o godzinie 15:45.