El. MŚ 2018: Pewne zwycięstwo Szwedów. Bułgaria zdominowana

W trzecim meczu Grupy A eliminacji MŚ 2018 Szwecja po bardzo dobrym meczu pokonała Bułgarię 3:0. Zwycięstwo reprezentacji Trzech Koron zapewnili Ola Toivonen, Oscar Hiljemark i Victor Nilsson Lindelof.

Szwedzi trafili do bardzo trudnej grupy. Chcąc awansować na turniej w Rosji nie mogli stracić punktów w meczu z Bułgarią. Zdając sobie z tego sprawę podopieczni Janne Anderssona grając u siebie zdominowali rywala. Bułgarzy w pierwszej połowie oddali tylko jeden strzał!

Choć Szwedzi napierali, to długo musieli czekać na pierwszą bramkę. Wynik spotkania dopiero w 39. minucie otworzył Ola Toivonen. Był to pierwszy gol tego zawodnika w narodowych barwach po ponad 18 miesiącach. Jeszcze przed zejściem do szatni komfortowe dwubramkowe prowadzenie zapewnił Oscar Hiljemark.

W drugiej połowie Szwecja tylko udowodniła swoja przewagę. Bramkę na 3:0 zdobył Nilsson Lindelof, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym. W 53. minucie na murawie pojawił się zawodnik Legii Warszawa Mihaił Aleksandrow, ale nie potrafił poderwać swojej drużyny. W barwach Bułgarii grał także inny piłkarz z Lotto Ekstraklasy. Simeon Sławczew z Lechii Gdańsk rozegrał 89 minut.

Szwecja - Bułgaria 3:0 (2:0).

Bramki: Ola Toivonen (39), Oscar Hiljemark (45), Victor Nilsson Lindeloef (58).

Szwecja: Olsen - Krafth, Nilsson-Lindelof, Granqvist, Olsson (63. Augustinsson) - Durmaz, Hiljemark, Ekdal, Forsberg (74. Wendt) - Berg (85. Guidetti), Toivonen

Estonia: Stoyanov - Popov, Aleksandrov, Bozhikov, Nedyalkov -Kostadinov (53. Aleksandrov), Slavchev (89. Rayanov) , Chochev (72. Marcelinho), Milanov - Dyakov, Popov

Sędzia: Michael Oliver (Anglia).