El. MŚ 2018: Pogba bohaterem hitu Holandia - Francja!

W szlagierowym meczu grupy A Francja pokonała na wyjeździe Holandię 1:0. Bohaterem spotkania został Paul Pogba. Wicemistrzowie Europy najwidoczniej lubią grać w Amsterdamie. W marcu tego roku wygrali tam sparing z "Oranje" 3:2.

W pierwszej połowie piłkarze nie rozpieszczali kibiców. Na palcach jednej ręki można policzyć chwile, kiedy ich serca zabiły szybciej.

W 30. minucie wynik otworzył Paul Pogba. Najdroższy piłkarz świata popisał się mocnym uderzeniem z ponad dwudziestu pięciu metrów i piłka wpadła do siatki. Trzeba jednak przyznać, że spora w tym zasługa Maartena Stekelenburga... Bramkarz "Oranje" był ewidentnie spóźniony z interwencją.

Nie tylko Stekelenburg popełnił błąd. Nie popisał się także sędzia Damir Skomina. W 41. minucie Laurent Koscielny zablokował strzał Vincenta Janssena ręką w polu karnym, lecz mimo tego gwizdek arbitra milczał... Gospodarze mieli prawo poczuć się oszukani, gdyż powinni wykonywać jedenastkę!

Po przerwie jedni i drudzy mieli swoje okazje. Jeśli chodzi o gospodarzy - Janssen, natomiast gości - Pogba i Kevin Gameiro. W 89. minucie piłkę meczową miał Memphis Depay. Uderzył z kilku metrów z woleja, ale na wysokości zadania stanął Hugo Lloris.

Dla Francji było to 11. zwycięstwo w historii meczów z Holandią. Przy okazji nastąpił koniec znakomitej passy "Oranje", dla których była to pierwsza porażka w eliminacjach mistrzostw świata po serii 34 meczów!

Holandia - Francja 0:1 (0:1)

Bramka: Paul Pogba 30