Kolejny filar kadry wraca do klubu!

Łukasz Piszczek jest kolejnym po Michale Pazdanie i Arkadiuszu Miliku piłkarzem reprezentacji Polski, który opuścił zgrupowanie w Warszawie. - Łukasz doznał lekkiego urazu kolana w meczu z Danią i nie będzie w pełni gotowy na mecz z Armenią - napisał na Twitterze rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski.

Piszczek w starciu z Danią spędził na murawie pełne 90 minut i walnie przyczynił się do triumfu 3:2 nad zespołem ze Skandynawii. Okazuje się, że gracz Borussi Dortmund okupił mecz urazem kolana, który wykluczy go z meczu z Armenią. - Łukasz doznał lekkiego urazu kolana w meczu z Danią i nie będzie w pełni gotowy na mecz z Armenią. Uraz nie jest poważny. Łukasz wraca do klubu na dalszą diagnostykę i leczenie - napisał Kwiatkowski na Twitterze.

Obrońca BVB nie jest pierwszym graczem, który opuścił zgrupowanie kadry w Warszawie. Do swoich klubów wrócili już Michał Pazdan oraz Arkadiusz Milik. Zawodnik Napoli, także doznał urazu kolana, który jest jednak znacznie poważniejszy. Z kontuzją stawu kolanowego zmaga się również Kamil Glik, który w rozmowie z Marcinem Feddkiem zdradził, że gra od dłuższego czasu na blokadzie. Obrońca Monaco został jednak z kadrą.

Występujący we włoskim SSC Napoli Milik urazu nabawił się w końcówce pierwszej połowy sobotniego meczu. Według diagnozy doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego. Wczesnym popołudniem poleciał do Rzymu, a prawdopodobnie w poniedziałek przejdzie operację. Czeka go około pół roku przerwy od piłki.

Pazdan z kolei z urazem barku zmaga się od ligowego pojedynku z Wisłą Kraków (23 września). Obrońca stołecznej Legii w trakcie zgrupowania przechodził terapię, ale nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Danią. W niedzielę po śniadaniu opuścił hotel, w którym trwa zgrupowanie biało-czerwonych.

We wtorek podopieczni Adama Nawałki podejmą Armenię, która w drugiej kolejce eliminacji uległa na własnym boisku Rumunii 0:5. W takich samych rozmiarach Kazachstan przegrał na wyjeździe z Czarnogórą, która z dorobkiem czterech punktów prowadzi w grupie E. Po tyle samo oczek mają Rumuni i Polacy.

Transmisja meczu Polska - Armenia w Polsacie i Polsacie Sport.