PlusLiga: Efektowny start BBTS Bielsko-Biała

W spotkaniu drugiej kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom przegrali z BBTS Bielsko-Biała 1:3. Podopieczni trenera Miroslava Palguta zasłużenie wygrali na wyjeździe i udanie rozpoczęli ligowe rozgrywki.

Podopieczni  Roberta Prygla udanie zainaugurowali obecny sezon, pewnie ograli we własnej hali AZS Częstochowa 3:0. Dla ekipy z Bielska-Białej mecz w Radomiu był pierwszą grą w rozgrywkach, gdyż  ich spotkanie z pierwszej kolejki przeciwko Cuprum Lubin zostało przełożone. Ekipa z Bielska-Białej została przed sezonem mocno przebudowana, a jednym z pozyskanych zawodników jest Bartłomiej Grzechnik, były gracz Cerrad Czarnych.

Premierowa partia rozpoczęła się od przewagi gospodarzy 4:2, ale sześć kolejnych akcji wygrali siatkarze z Bielska-Białej (4:8). W dalszej części seta podopieczni Miroslava Palguta nie zwalniali tempa, jeszcze powiększając przewagę (12:19). Przyjezdni mieli pierwszą piłkę setową przy stanie 16:24, po ataku Adama Bartosa z drugiej linii. Gospodarze bronili się w kilku kolejnych akcjach, dopiero Bartosz Janeczek skutecznym atakiem ustalił wynik seta na 20:25.

Druga odsłona miała bardziej wyrównany przebieg. Rozpoczęła się od przewagi radomian (6:4, 9:5), ale siatkarze BBTS szybko odrobili straty (10:10). W dalszej części seta żadnej ze stron nie udało się wypracować znaczącej przewagi, walka trwała do końca, a zwycięsko wyszli z niej goście. Bartosz Janeczek najpierw zaskoczył gospodarzy zagrywką, dając swej drużynie piłkę setową (22:24), a następnie skutecznym atakiem zakończył tę partię.

Jeszcze bardziej zacięty był set numer trzy. Wynik długo oscylował wokół remisu (3:3, 7:7, 17:17), ale w końcówce przewagę uzyskali gospodarze, którzy po skutecznym bloku na Bartoszu Janeczku prowadzili 23:19. Bielszczanie nie rezygnowali jednak i doprowadzili w tej partii do rywalizacji na przewagi, w niej górą była jednak ekipa Cerrad Czarnych. Wynik seta na 27:25 asem serwisowym ustalił Tomasz Fornal.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości (2:5). Gospodarze mieli problemy ze skończeniem ataków, dla odmiany bielszczanie grali skutecznie, konsekwentnie zmierzając do zwycięstwa (8:13, 12:16). W końcówce siatkarze z Radomia zmniejszyli dystans, ale nie byli już w stanie odwrócić losów meczu. MVP: Bartosz Janeczek (BBTS).

Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 23:25, 27:25, 21:25)

Cerrad Czarni: Bartłomiej Bołądź, Michał Ostrowski, Łukasz Wiese, Wojciech Żaliński, Michał Kędzierski, David Smith - Dustin Watten (libero) - Tomasz Fornal, Kacper Gonciarz, Jakub Ziobrowski, Emanuel Kohut.

BBTS: Adam Bartosz, Bartłomiej Grzechnik, Bartosz Janeczek, Wojciech Siek, Dmitry Starożyłow, Milos Vemic - Łukasz Koziura (libero), Przemysław Czuderna (libero) - Krzysztof Bieńkowski, Mariusz Gaca, Bartłomiej Lipiński.

Wyniki pozostałych meczów 2. kolejki PlusLigi:

2016-10-06: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 20:25, 22:25)
2016-10-07: AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 22:25, 16:25) [SKRÓT]
2016-10-08: Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:21, 25:12)
2016-10-08: ONICO AZS Politechnika Warszawska - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) [SKRÓT]
2016-10-09: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:22, 26:28, 24:26, 23:25) [SKRÓT]
2016-10-09: MKS Będzin - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:17, 20:25, 25:20, 13:15)