El. MŚ 2018: Hart powstrzymał Słowenię! Przerwana seria Anglików

14 zwycięstw z rzędu w eliminacjach mistrzostw Europy i świata odniosła reprezentacja Anglii. To jednak koniec pięknej serii, bo podopieczni Garetha Southgate'a zremisowali ze Słowenią 0:0.

Debiut Garetha Southgate'a w roli selekcjonera reprezentacji Anglii wypadł nieźle, ale nie jakoś szczególnie rewelacyjnie. Owszem, "Synowie Albionu" pokonali Maltę 2:0, ale już sam wynik mówi o tym, że nie wszystko zagrało najlepiej. Trudno jednak mimo wszystkim przyczepić się do sięgnięcia po trzy punkty, więc prawdziwym testem miało być wyjazdowe spotkanie ze Słowenią. Tym razem na ławce rezerwowych usiadł Wayne Rooney, którego kibice ostatnio wygwizdali...

Pierwszą połową można scharakteryzować bardzo krótko: pół godziny niezłej gry i kwadrans do zapomnienia. Słoweńcy powinni prowadzić, bo najpierw Roman Bezjak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Joe Hartem - a raczej angielski bramkarz pokrzyżował jego plany - a po chwili Jasmin Kurtic trafił w słupek, a w swojej drugiej próbie Bezjak przeniósł piłkę nad bramką. Anglicy musieli coś zmienić w swojej grze, lecz po przerwie po raz kolejny zaatakowali gospodarze i gdyby nie kolejna dobra interwencja Harta, byłoby 1:0.

Tym razem bramkarz w fantastyczny sposób odbił piłkę jedną ręką po strzale Jasmina Kurtica. Po godzinie gry boisko opuścił Theo Walcott, a skrzydła postanowił rozruszać Andros Townsend. Jak się okazało w minutę zrobił więcej niż gracz Arsenalu. Może jego uderzenie nie zmierzało w światło bramki, ale Jan Oblak był zmuszony do interwencji. W końcu przyszedł czas także na Rooneya i trzeba przyznać, że był to dobry wybór. Gracz Manchesteru United, choć najlepsze lata ma za sobą, rozruszał nieco grę: strzelał, znajdował partnerów, lecz nie przynosiło to efektów.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co oznacza, że "Synowie Albionu" zakończyli serię czternastu zwycięstw w eliminacjach mistrzostw świata i Europy. Anglia ma siedem punktów i jest liderem grupy F, podczas gdy Słowenia zgromadziła pięć oczek i plasuje się na trzecim miejscu.

Słowenia - Anglia 0:0

Słowenia: Oblak - Struna, Samardzic, Cesar (68 Mevlja), Jokic - Krhin (84 Omladic) - Kurtic, Birsa (59 Kronaveter), Verbic - Bezjak, Ilicic.

Anglia: Hart - Walker, Cahill, Stones, Rose - Henderson, Dier, Alli (73 Rooney) - Walcott (62 Townsend), Sturridge (82 Rashford), Lingard.

Żółte kartki: Birsa, Kronaveter, Struna - Dier, Sturridge, Cahill, Lingard.