El. MŚ 2018: Niemcy zgodnie z planem. Irlandia Północna nie zrewanżowała się za Euro 2016

Niemcy nie mają sobie równych w grupie C. Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo... Tym razem mistrzowie świata pokonali na własnym stadionie Irlandię Północną 2:0.

Mecz w Hanowerze był rewanżem za Euro 2016. Podczas turnieju we Francji górą byli Niemcy, wygrywając 1:0. Na listę strzelców wpisał się wówczas Mario Gomez.

We wtorek mistrzowie świata bardzo szybko przesądzili o losach spotkania. Nie minęła jeszcze 20. minuta, kiedy na tablicy wyników było 2:0. Wynik otworzył Julian Draxler, który pokonał bramkarza strzałem zza pola karnego. Cztery minuty później kolejnego gola strzelił Sami Khedira po tym, jak gospodarze rozegrali rzut rożny i Mats Hummels zgrał piłkę głową do gracza Juventusu Turyn.

Podopieczni Joachima Loewa, mając dwubramkowe prowadzenie, spokojnie kontrolowali przebieg gry. Więcej goli nie padło i faworyci pokonali Irlandię Północną po raz dziesiąty w historii.

Niemcy - Irlandia Północna 2:0 (2:0)

Bramki: Julian Draxler 13, Sami Khedira 17